Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

Huawei, Google ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, şirketin yüksek performanslı sanal gerçeklik platformu Daydream’e destek verdiğini açıkladı.

Google Daydream sanal gerçeklik üzerinde tüm medya mecralarının VR gözlük setlerinde kullanılabilmesine olanak verecek olan yeni sisteminin adı. Google Daydream Sanal Gerçeklik Dünyasına Seviye Atlatacak makalemizde detaylarını sizlerle paylaşmıştık. Bu servis ile VR gözlük setiyle 360 derece haber, film, TV şov ve yarışmalar izlenebiliniyor. Google Daydream Google I/O 2016’da tanıtılan açık kaynaklı geliştirici SDK’ları ile uygulama geliştiricilere açıldığını açıklamıştı.

Huawei Daydream'e destek verecek

Yapılan açıklamaya göre Huawei, kullanıcıların yeni uygulama ve içeriklerle daha zengin bir Daydream deneyimi yaşayacağı bir ekosistem oluşturmak üzere, hem Google hem de sektörün diğer lider markalarıyla birlikte çalışacak. Huawei, yeni Kirin ve Qualcomm işlemcilerini kullanan ve DayDream platformunu destekleyen yeni cihazlarla, sanal gerçeklik alanındaki varlığını güçlendirecek. Huawei ayrıca 2016 sonuna kadar, Daydream uyumlu akıllı telefonlar, sanal gerçeklik gözlükleri ve kontrol birimlerini pazara sürecek.

Huawei Venüs İnternete Sızdı

Huawei En Çok Satan Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

YORUMLAR