“Huawei Honor 10” Avrupa’da Satış Rekorları Kırıyor

Huawei Honor 10 Avrupa

Huawei, yeni amiral gemisi “Honor 10”u ilk olarak geçtiğimiz Nisan ayında Çin’de satışa sunmuş ve büyük ilgi görmüştü. Şu sıralar Avrupa’da da satışa sunulan telefon bir çok ülkede daha ilk günden tükendi.

Huawei, “Honor 10”un Avrupa’da satışa sunulduktan sonra 24 saat içerisinde tamamen tükendiğini duyurdu. Telefonun İspanya’da da satışa sunulduktan sonra sadece 6 saat içerisinde tükendiği belirtildi.

Şirket, toplam kaç adet telefon satıldığını açıklamadı ancak 30 Euro’luk indirimden yararlanmak isteyen 80 bin sosyal medya kullanıcısının kupon kodu kullandığı belirtildi. Etkileyici teknik özellikleri ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken “Honor 10” özellikle fiyatıyla fark yaratıyor.

Telefonun 4 GB RAM – 64 GB depolama alanı sunan modeli Avrupa’da 399 Euro’dan (2109 TL), 6 GB RAM – 128 GB depolama alanı sunan modeli ise Avrupa’da 449 Euro’dan (2372 TL) satışa sunuldu.

ABD’li kullanıcılar, her zaman olduğu gibi Huawei cihazları Amerika'da satılmadığı için “Huawei Honor 10”u göremeyecekler. Telefonun bu ay sonu ya da Haziran ayı başında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.