Huawei Honor 5X'in Avrupa'daki Satış Tarihi Açıklandı

Huawei Honor 5X'in Avrupa'daki Satış Tarihi Açıklandı

Başarılı telefon üreticisi Huawei'nin geçtiğimiz ay tanıttığı telefonu Honor 5X'in ABD'den sonra ikinci durak olan Avrupa’daki ilk satış tarihi açıklandı.

Huawei'nin 5.5 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan telefonu Honor 5X, 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisi ve 2 GB RAM'i ile birlikte oldukça iyi bir kullanım performansı sunuyor. 16 GB ROM, 3.000 mAh batarya ve 13 MP kamerasıyla orta seviye telefonlar segmentinde oldukça ön plana çıkan Honor 5X, kullanıcılar tarafından da oldukça beğenildi.

CES 2016'da tanıtılırken ilk olarak 31 Ocak tarihinde ABD'de satışa çıkacağı açıklanan Huwei Honor 5X'in çok geçmeden Avrupa'da da ne zaman satışa çıkacağı açıklandı. Yapılan açıklamada Huawei'nin orta seviye telefonu Honor 5X, 4 Şubat 2016 tarihinde Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. ABD ile Avrupa arasındaki bu 4 gün farkının nakliyattan dolayı ortaya çıkan sorunlardan olabileceğini düşünüyoruz. Ya da şirketin daha farklı planları vardır herhangi bir açıklama yapılmadığı için bilemiyoruz.

Avrupa'da satışa çıkacak olan Huawei Honor 5X,  Almanya, İngiltere, İspanya, Fransa, Belçika ve İsviçre gibi ülkelerde boy gösterecek. Telefonun Avrupa'daki satışa çıkarılacak ülkeleri arasında Türkiye gösterilmiyor. Büyük ihtimalle 4 Şubat tarihinde Huawei orta seviye telefonunu ülkemizde satışa çıkarmayacak. Huawei Honor 5X'in ABD fiyatı ise 200 dolar olarak açıklanmıştı.

Bu Yıl 4 Farklı Huawei P9 Modeli Görebiliriz

Huawei Bilgisayar Sektörüne Giriş Yapıyor

YORUMLAR