Huawei Honor V8 Çin’de Paramparça Edildi

Huawei Honor V8 Çin’de Paramparça Edildi

10 Mayıs tarihinde duyurulan Huawei Honor V8, Çin’de parçalanarak en dataylı şekilde kullanıcılarının gözleri önüne serildi.

Dışarıdan bakıldığında Huawei Honor V8 kaportasının altında da oldukça tatmin edici bir konfigürasyona sahip. Cihaz 2.3GHz 8 çekirdekli işlemciden ve 4GB RAM’den gücünü alıyor. Honor V8 bu güç kombinasyonuna 32GB dahili belleği de eklemiş ve. 5.7 inçlik bir ekrana sahip olan cihaz 1080p çözünürlük ve 2K destekleyen iki modeliyle beğeni kazanmıştı. Cihaz sekiz çekirdekli Kirin 950 yonga seti kullanırken, 4GB RAM ve 32/64GB dahili depolama olanağını sunuyordu. Honor V8’in bataryası da 3.500 mAh kapasiteli ve Hızlı Şarj teknolojisine uyumluluk gösteren yapısı göz dolduruyordu. 12 megapiksel çözünürlüklü arka kamerası f/2.2 diyafram açıklığına sahipti ve  6 katmanlı kameralardan biri siyah/beyaz, diğeri ise renkli görüntülere odaklanıyordu. Bu da kullanıcıları ve fotoğraf severleri oldukça heyecanlandırmaya yetmişti.

Huawei Honor V8 teknik parçaları

Bütün bunlar cihazın ön yüzüne bakarak kestirilebilecek özellikler değil elbet. Biz tanıtımında ne yazıyorsa onu görüyor ve cihazı kullanarak, deneyip öğrenerek tecrübe edebiliyoruz. Ancak işin derinine inen profesyoneller de yok değil. Bu özelliklerin tek tek yerinden sökülerek bir masaya saçıldığını düşünün. Yonga setini, RAM’leri, kamera parçalarını, bataryasını ve diğer teknolojik donanımını tamamen sökmenin amacı elbette merak gidermek değil. Burada amaç, cihazın servise ihtiyacı olduğunda ne kadar kolay açılıp tekrar toparlanabileceğini test etmek.

Çin de yapılan sökme birleştirme testinde Huawei Honor V8 geçer not aldı ve servis açısından bir sıkıntı çıkarmayacağını ispatladı. Huawei Honor V8’in nasıl parçalandığını galerimizden takip edebilirsiniz.

Huawei Honor V8'in Özellikleri TENAA'da Görüntülendi

Huawei Honor V8 Çift Kamera ve Metal Alaşımlı Kasayla Geliyor

YORUMLAR