Huawei Honor 8 Satış Rekorları Kırıyor!

Huawei Honor 8 Satış Rekorları Kırıyor!

Çin pazarının telefon sektöründeki hakimiyeti gün geçtikçe artıyor. Özellikle orta segmentli telefon pazarında elleri bir hayli güçlü olan bu üreticilerden biri olan Huawei'nin Honor 8 modeli daha ilk haftasındna 5 milyon adet satış rakamını görmeyi başardı.

Huawei daha birkaç gün önce Honor 8 modelini piyasaya sürmüştü. Huawei Honor 8 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı başlıklı haberimizde detaylarını görebileceğiniz telefon, önce Çin pazarı için çıkarılmıştı. Çıkar çıkmaz bütün talebi karşılayamacağını düşünen Huawei, internet sitesi üzerinden bir istek formu oluşturmuştu. Böylecce gerekli bilgilerinizi verecek ve telefonunuz fabrikadan çıktıktan sonra size ulaşacaktı.

Formun başarılı olduğunu açıklayan Huawei yetkilileri, bu yolla birlikte satın alınmak istenilen Honor 8 sayısının da ortaya çıktığını açıkladı. Buna göre telefonun çıkmasının üstünden geçen ilk haftada 5 milyon kişi bu formu doldurarak telefonu satın almak istediğini belirtti. 18 Temmuza kadar açık olacak olan bu forma katılımın daha da büyümesi bekleniyor. Bununla birlikte 5 milyon adedin tam satış rakamı olmadığının da altını çizmek gerek. İnsanlar sadece form aracılığıyla telefonu satın almak istediklerini belirtmişler, sıra onlara geldiğinde satın almaktan vazgeçme gibi durumları olabilir. 

Huawei Honor 8 Sızdırıldı

Huawei Honor 5C Çıkış Tarihi, Özellikleri, Fiyatı

Huawei, P9 Kamerasıyla İlgili Büyük Bir Skandala İmza Attı

YORUMLAR