Huawei İki Yeni Cihazında Google Servislerini Yeniden Kullanmaya Başlayacak

Uzun bir süredir devam eden Huawei ve Google savaşında önemli bir aşama geçildi diye düşünülüyordu. Ancak ABD her ne kadar Huawei ile ilgili yasağı kaldıracağını söylese bile bunu gerçekleştirmedi. Böylece Huawei zor durumda kalmaya devam etti. İşte haberimizin detayları.

Android küresel olarak Google lisansına ait olduğu için Huawei şirketi, eğer Android kullanmak istiyorsan öncelikli olarak Google ile anlaşması gerekiyor. ABD tarafından çıkarılan yeni kurallardan sonra bu durum pek mümkün görünmüyor.

Huawei iki yeni cihazını Güney Afrika'da çıkaracak

Huawei şirketi tarafından çıkarılacak olan telefonlardan birisi Huawei Nova 5T olacak. Huawei Nova 5 modelinin yükseltilmiş versiyonu olan bu ürünün, arka tarafından 4 ön tarafında ise 1 tane kamera yer alacak. Ayrıca Huawei Y9 Prime (2019) modeli de yeni çıkacak ürünler içerisinde yer alıyor.

Bu ürünlerin her ikisi de tamamen Google lisansı ve Android kullanım izni ile donatılmış olacak. Böylece hiçbir şekilde Google ile ilgili engel ortaya çıkmayacak. Google yasağı dünyanın genelinde ortaya çıkmış olsa bile yine de Güney Afrika üzerinden bu yasağın aşılması da amaçlanıyor gibi görünüyor.

Muhtemelen Huawei yakın bir zamanda bu tür uygulamalar ile birlikte Google hesabını tamamen ortadan kaldırmaya çalışacak. Ancak yine de nasıl bir yol izleneceği kesin olarak söylenmiyor. Sizce Huawei, Google yasağını bu şekilde atlatabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR