Huawei İlk Windows Phone 8 Modeli Olan Ascend W1'i Duyurdu

Huawei İlk Windows Phone 8 Modeli Olan Ascend W1'i Duyurdu

Sonunda olan oldu ve Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan cihazlar arasındaki rekabete Çin’li üretici Huawei’de dahil oldu. Android platformunda gösterdiği başarı ve uygun fiyatlı cihazları ile bilinen Huawei’nin bu radikal kararı şirketi nasıl etkileyecek bilinmiyor ama bizleri birbirinden farklı Windows Phone 8 yüklü telefon bekliyor diyebiliriz.

Dört farklı renk seçeneği ile sunulan Huawei Ascend W1 tanıtıldı. Sizlerin de tahmin ettiği gibi bu cihazı özel kılan şey kullandığı işletim sistemi olan Windows Phone 8 ve Huawei tarafından üretilen ilk Windows Phone 8 yüklü akıllı telefon olması. Şık tasarımı ve dört farklı renk seçeneğinin yanı sıra, Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan bir cihaza sahip olmak isteyen kullanıcıların yüzünü güldürecek bir fiyat ile gelmesi beklenen Huawei Ascend W1’in teknik özelliklerine kısaca bir göz atalım.

Çift çekirdekli 1.2 Ghz gücünde çalışan bir işlemciye sahip olan Ascend W1’de 512 MB RAM bulunuyor, 800x480 çözünürlüğe sahip 4 inçlik ekranı bulunan Huawei Ascend W1’de 4 GB depolama alanı bulunuyor. 5 megapiksellik arka kamerası bulunan cihazda VGA ön kamera bulunuyor. Ascend W1 2000 mAh’lik bir batarya kullanıyor. Yılın ilk çeyreğinde satışa sunulması beklenen cihazın fiyatının ise 240 dolar olacağı belirtildi.

YORUMLAR