Huawei’in Akıllı Saati Watch GT, ABD’de Satışa Çıktı

Huawei’in Akıllı Saati Watch GT, ABD’de Satışa Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei’nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni akıllı saati Huawei Watch GT, ABD’de satışa çıktı.

Watch GT ilk başta tipik bir Wear OS saatine benziyor; ancak teknik özelliklerine baktığınızda akıllı saatin LiteOS ile çalıştığını görüyorsunuz. LiteOS, adından da anlayacağınız üzere, egzersiz takibi ve bildirimler gibi bazı temel özellikleri içeren hafif bir akıllı saat platformu.

1.39 inç dairel AMOLED ekrana sahip olan Watch GT, 454 x 454 çözünürlük sunuyor. 420mAh değerinde bir bataryası bulunan akıllı saat, GPS, kalp atış hızı sensörü, altimetre, çift yonga seti mimarisi ve su geçirmezlik gibi birçok özelliğe ev sahipliği yapıyor.

Huawei akıllı saat Watch GT

Huawei’in Watch GT ile en büyük hedefi, diğer akıllı saatlerine nazaran daha uzun pil ömrü sağlamak. Çinli şirket, egzersiz takibi, GPS ve kalp atış hızı izleme gibi özelliklerin gün boyu aktif olarak kullanıldığı takdirde dahi saatin tek şarjla 22 saate kadar dayanacağını iddia ediyor. Tabii, saati yalnızca bildirimler ve çağrılar için kullanıyorsanız, pil ömrünü 30 güne kadar uzatma şansına da sahipsiniz.

Huawei Watch GT’nin Sport modeli 199 dolar, Classic modeli ise 229,99 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı.

Huawei’in Türkiye’deki ilk deneyim mağazası, geçtiğimiz günlerde İzmir’deki MaviBahçe Alışveriş Merkezi’nde hizmete girmişti. Mağazayı ziyaret eden tüketiciler, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve giyilebilir cihazlar gibi Huawei’in tüm ürünlerini deneyimleme imkanına sahip oluyor.

Aşağıdaki videomuzu izleyerek, Huawei’in Türkiye’deki ilk deneyim mağazası hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. İyi seyirler!