Huawei’in Yeni Akıllı Saati Watch GT, Türkiye’de Satışa Çıktı

Huawei’in Yeni Akıllı Saati Watch GT, Türkiye’de Satışa Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei, Watch GT adındaki yeni akıllı saatini Türkiye’de satışa sundu. Oldukça hoş bir tasarıma sahip olan saat, ultra uzun pil ömrüyle öne çıkıyor.

Dünyanın en çok telefon satan ikinci markası olan Huawei, yeni giyilebilir teknoloji ürününü Türk tüketicilerinin beğenisine sundu. 

Çinli şirketin Watch GT adını verdiği akıllı saati, klasik ve spor olmak üzere iki farklı kordon seçeneğiyle geliyor.

Akıllı saatlerle ilgili en büyük problem, düşük pil ömürleri olsa gerek. Zira saatin içine tasarımdan ödün vermeden büyük bir pil koymak pek mümkün değil; ancak Watch GT bu önemli sorunun üstesinden geliyor.

Watch GT, maksimum pil ömrü için kullanıcı etkinliğine bağlı olarak performans ve verimlilik modları arasında dinamik olarak geçiş yapılmasını sağlayan yenilikçi bir akıllı güç tasarrufu algoritması kullanıyor. Böylece saat, sık kullanım modundayken iki haftaya kadar açık kalabiliyor.

huawei watch GT

Huawei’in yeni akıllı saati, donanım özelliklerinin yanı sıra tasarım çizgisiyle de bir hayli dikkat çekiyor. Paslanmaz çelik ve seramik yapıda olan Watch GT, 1,39 inç 454 x 254 AMOLED yüksek çözünürlüklü ekrana sahip. 

10,6 mm kasa gövdesi ile gelen akıllı saat, kullanıcılara uzun yıllar dayanıklılık sağlamak için bir DLC elmas karbon kaplama ile işlendi.

Profesyonel spor organizasyonları ile çalışan saat, kapalı egzersizler, açık hava koşuları, dağ tırmanışı, bisiklet ve açık su yüzme gibi bir dizi sporun takip edilmesine imkan sağlıyor. Saat ayrıca fitness koçluğu özelliklerini de destekliyor.

Kullanıcıların kalp atış hızlarını bilimsel yöntemlerle analiz ederek kullanıcıların daha önce hiç olmadığı kadar güvenli ve sağlıklı bir şekilde egzersiz yapabilmelerini sağlıyor.

Huawei Watch GT’nin spor modeli 1.199 TL ve klasik modeli 1.399 TL fiyat etiketiyle ülkemizde satışa sunuldu.