Huawei Kendi Yonga Seti Olan Kirin 970'i Duyurdu!

Huawei Kendi Yonga Seti Olan Kirin 970'i Duyurdu!

Huawei çıkardığı son akıllı telefonları sayesinde büyük markaların arasında anılmaya başlandı. Durum böyle olunca da şirket, kendi yonga seti üzerindeki çalışmalarını hızlandırma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde IFA 2017 fuarında Huawei, yeni yonga seti Kirin 970'i duyurdu. Kirin 970, yapay zeka özelliği ile dikkat çekiyor.

Huawei şirketinin CEO'su Richard Yu tarafından tanıtılan yonga seti, yerel yapay zeka ile güçlendirilmiş durumda. Sekiz çekirdekli Kirin 970,  dört çekirdekli Cortex-A73 yonga setine göre, 25 kat daha fazla performans sunabiliyor. Ayrıca Cortex-A73'den 50 kata kadar güç verimliliği olduğu ifade ediliyor. 

Şirketi CEO'su Yu yonga setini tanıtırken, dünyanın ilk akıllı telefon yapay zeka bilgi işlem platformu ifadesini kullandı. Bu ifade dış basında, ''Huawei akıllı telefon pazarında Apple veya Samsung'a alternatif olmak istemiyor. Büyük akıllı telefon üreticilerinin yerine geçmek istiyor.'' şeklinde yorumlandı.

Ayrıca yonga seti, Huawei'nin bağlı kuruluşu HiSilicon ile birlikte geliştirildi ve 1060 nm'lik bir süreç üzerine kuruldu. Aynı zamanda Kirin 960'dan yüzde 20 daha iyi bir performans sergilediği ifade edilirken, yeni yonga setinin Mate 10 ve Mate 10 Plus'a güç vereceği bildirildi.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei Mate 10'un Yeni Görüntüleri Sızdırıldı

YORUMLAR