Huawei Maimang 5 Piyasaya Çıktı

Huawei Maimang 5 Piyasaya Çıktı

Bu yıl içinde birkaç tane yüksek donanıma sahip telefonunu piyasaya süren Huawei, orta segmenti hedefleyen Miamang 5'i piyasaya sürdü. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Huawei G8'in takipçisi olan telefon, yakın zaman sonra başka bölgelerde de satılacak.

Huawei'nin diğer telefonlarının aksine Kirin işlemcisi kullanmayacak olan Miamang 5, Snapdragon 625 ile kullanıcısıyla buluşacak. 5.5-inch 1080p ekrana sahip olacka telefon, 7.3mm kalınlığında olacak ve sadece 167 gram ağırlığa sahip olacak. Birçok hoş özelliğe sahip olacak telefon, orta segmentte görmeye çok alışık olmadığımız parmak izi okuyucuyu da kullanacak ve böylece rakiplerine karşı biraz daha güçlenecek.

Huawei Miamang Teknik Özellikleri

2GHz hızla çalışacak olan Snapdragon 625 işlemcisinin yanında 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı kullanacak olan telefonun 64GB'lık versiyonu ise 4GB RAM seçeneği ile son kullanıcıyla buluşacak. Miamang 5'in arka tarafından 16MP Sony IMX298 lens kullanan bir kamera yer alacak. Ön tarafında ise 8MP kamera kullanacak ve f/2.0 diyaframı olacak. İşletim sistemi olarak Android Marshmallow 6.0 tercih eden Huawei, 33240mAh batarya kapasitesi de kullanmış.

Huawei Miamang 5'in 32GB versiyonu 360 dolardan, 64GB'lık versiyonu ise 389 dolar piyasaya sürülecek. Şimdilik sadece Çin pazarında piyasaya çıkan telefonun yakın zaman içinde başka bölgelerde de satışa çıkması bekleniliyor. 

Huawei Honor 8 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Huawei Honor 5C Çıkış Tarihi, Özellikleri, Fiyatı

Huawei, P9 Kamerasıyla İlgili Büyük Bir Skandala İmza Attı


YORUMLAR