Huawei Mate 10, iPhone 8'den Daha Güçlü Olabilirmiş!

Huawei Mate 10, iPhone 8'den Daha Güçlü Olabilirmiş!

Dünyanın en çok satan üçüncü telefon markası olan Huawei, en güçlü ürün gamı olan Mate serisinin yeni modelini doğruladı. Resmi olarak şirketin CEO'su tarafından doğrulanan Huawei Mate 10, iPhone 8'den bile daha güçlü olabilirmiş.

Huawei CEO'su Richard Yu yaptığı açıklamada, "Çok güçlü bir ürün piyasaya süreceğiz. Çerçevesiz ekranı, daha iyi fotoğraf çekebilme özelliği, daha uzun pil ömrü ve daha üstün birçok özelliğe sahip olan Mate 10, Apple ile rekabetimizde bize güç katacak." sözlerine yer verdi.

Huawei'nin kısa bir süre önce pazara sürdüğü Mate 9'dan memnun olduklarını belirten CEO, pazardaki en güçlü telefonun Mate 10 olacağını da ifade etti. Ayrıca, iPhone 8'e, Mate 10 ile adeta meydan okudu.

Huawei Mate 10, büyük bir ihtimal ile Eylül ayında düzenlenecek IFA 2017 fuarında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Huawei Mate 10'un Teknik Özellikleri ve Fiyatı Ne Olacak?

Huawei şirketinin kendi işlemcisi olan Kirin 970 yongasının söz konusu cihazda kullanılacağı söyleniyor. Bu yonga seti, Snapdragon 835 ile aynı seviyede olarak gösteriliyor. Huawei bu 4 çekirdeğe sahip olan işlemciyi, Mali-G72 grafik birimi ile destekleyecek.

Huawei Mate 10 cihazlarda, Japan Display şirketi tarafından geliştirilen, 1080×2160 piksel çözünürlüğünde 6 inçlik Full Active LCD paneli kullanılacak. Kamera özelliklerinde ise yine Leica imzalı çift arka kamera ve 3D algılama teknolojisi korunacak.

Huawei Mate 9'u 600 dolardan piyasaya çıkaran şirket, bu telefonuna da biraz daha pahalı olabilmesi muhtemel bir fiyat etiketi koyabilir.

Huawei, Türkiye Pazarında Gözünü Zirveye Dikti

Huawei Band 2 ve Band 2 Pro Geliyor!

YORUMLAR