Huawei Mate 20 Lite Hızlı Şarjı Nasıl Çalışıyor?

Mate 20 Lite Hızlı Şarj

Huawei Mate 20 Lite ne kadar sürede şarj oluyor ve ne kadar süre şarjı gidiyor bu yazıda yakından değiniyoruz. Malzeme kalitesi, genel kullanımı ve teknik detaylarıyla dikkatleri üzerine çeken Huawei Mate 20 Lite, hızlı şarj özelliği ile de göz dolduruyor. Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda; Huawei tarafından bu yıl kullanıma sunulan Kirin 710 işlemcisinin görev yaptığını, RAM tarafındaysa 4 GB’lık bir RAM belleğin kullanıldığını görebiliyoruz.

Mate 20 Lite 2

Aslında Mate 20 Lite modelinde en çok dikkat çeken şey; cihazın ekranı ve kamera detayları olsa da kutu içerisinden çıkan hızlı şarj adaptörü de kullanıcıları tam anlamıyla memnun etmek için üretilmiş. Mate 20 Lite, 6.3 inç ekranıyla şarj sorununu aklımıza getirse de pratikte cihazın şarjı 1 tam günü rahatlıkla çıkarabildiği gibi sadece 30 dakika içerisinde %30-35 gibi bir şarjı kullanıcılarıyla buluşturabiliyor.

Hızlı Şarj Adaptörünün Özellikleri Nedir?

Huawei Mate 20 Lite’ın kutusundan ücrete dahil olarak çıkan hızlı şarj adaptörünün özellikleri ise şu şekilde; 5V=2A ya da 9V=2A. Bu şarj gücünü ise kutudan çıkan USB Type-C kablosuyla cihaza aktarmayı başarıyor.

Huawei Mate 20 Lite Hızlı Şarj

Cihaz Huawei Quick Charge teknolojisiyle yarım saat içerisinde size yarım günlük bir şarj ömrü sunabiliyor. Bu hızlı şarj olma özelliği Kirin 710 işlemcisinin enerjiyi verimli kullanabilmesiyle beraber şarj sorununu ortadan kaldırmayı başarıyor. 3750 mAH kapasitesindeki batarya gerek hızlı şarj olması gerekse de pil tüketimiyle sizleri tam anlamıyla memnun etmeyi başarıyor. Huawei Mate 20 Lite ve Mate 20 Pro incelemelerini aşağıdaki videolardan izleyebilir, düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.