Huawei Mate 20 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Berlin'deki IFA 2018 fuarında Kirin 980 yonga setini ve Mate 20 Lite modelini tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Huawei, Londra'da yapacağı lansman ile yeni Mate ailesini kullanıcılarla buluşturacağını duyurdu.

Berlin'de düzenlenen teknoloji fuarında Kirin 980 yonga setini sunan ve şu anda dünyanın en iyisi olduğunu ifade eden Huawei, adeta Qualcomm'a savaş başlattı. Kirin 980 yonga setini ilk olarak Mate 20 ailesinde kullanacağını duyuran Çinli üretici 16 Ekim tarihinde Londra'da yeni ürünlerini tüm dünyayla paylaşacak.

Bildiğiniz üzere Samsung gibi, Huawei'nin iki amiral gemisi bulunuyor. P serisine biraz daha küçük ekran yerleştiren ve her türlü kullanıcı kitlesine hitap etmek isteyen Huawei, Mate ailesinde ise tam donanımlı cihazlar sunuyor. Hem buna bağlı kalarak hem de önceki sızıntılara dayanarak Mate 20'nin 6.3 inç AMOLED ekrana ve  6GB RAM'e sahip olacağını söyleyebiliriz. Mate 20'nin Kirin 980'den besleneceğini belirtmek gerekiyor.

Son olarak Mate 20 ailesinin en güçlü üyesi Mate 20 Pro'nun arka tarafta üç kamera kurulumuna ve 6.9 inç ekrana yer vereceği iddia ediliyor. Pazarın en güçlü yonga seti Kirin 980'den gücünü alacak Mate 20 Pro'nun Porsche Edition sürümü olabileceği de düşünülüyor.

Peki ya siz Huawei Mate 20 ailesinden ne bekliyorsunuz? Görüşlerini bizimle paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR