Huawei Mate 7S'ten Apple iPhone Serisini Üzecek Bir Haber Geldi

Huawei Mate 7S'ten Apple iPhone Serisini Üzecek Bir Haber Geldi

Huawei Mate 7S, IFA 2015 Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanıyor. Huawei Mate 7S Apple’ın çok övündüğü Force Touch teknolojine sahip.

Force Touch teknolojisinden bahsedince aklımıza iPhone 6s veya iPhone 7’nin bünyesinde barındırmaya hazırlandığı yeni dokunmatik ekran teknolojisi geliyor. Ancak Huawei Mate 7S’in de bu teknolojiyi kullanacağı ve tüm detaylarının iPhone 6s’den daha üstün olacağı sızdırıldı.

Bu şartlar altında IFA 2015 Fuarı’nda tanıtılacak olan Force Touch teknolojisine sahip olan tek akıllı telefon Apple iPhone yeni nesil cihazlarla sınırlı kalmayacak.

Huawei Mate 7S’in ekranın belli bölgelerine farklı basınçlar uygulayarak hem yazılım, hem de donanım özelliklerinin çeşitlendirilebildiği konuşuluyor. Örneğin ekranın üzerinde belli bir basınçla “C” harfini parmakla çizmek doğrudan kullanıcıyı kameraya yönlendiriyor.  

Huawei Mate 7S Incredible Touch adını verdiği bu sistemle hem Apple iPhone 6s, hem de iPhone 6sPlus serisine rakip oluyor. Huawei Mate 7S akıllı cihazının IFA 2015 Fuarı’nda tanıtacağı tek özelliğinin bu olmadığı, Apple’ı üzecek daha pek çok yeniliği olduğu konuşuluyor. Geçen yılda Huawei safir cam ekran teknolojisini Apple’dan önce tanıtıp Ascend P7 telefonlarında kullanarak iPhone 6’lara bir gol atmıştı.

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

Huawei Ascend G8 Duyuruldu ve Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR