Huawei Mate 8'in Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Huawei Mate 8'in Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

CES 2016 fuarında teknoloji şirketleri yavaş yavaş ürünlerini tanıtmaya başladı. Bu yılın en çok merak edilen telefonlarından birisi olan Huawei Mate 8'de CES 2016 fuarından önce düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı ve telefonun yüksek performansa sahip tüm özellikleri paylaşıldı. 

Huawei Mate 8, metal kasası ve üstün teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Telefon boyutundan dolayı phablet olarak adlandırılan kısımda yer alacak. Yani Huawei Mate 8 normal telefonlardan biraz daha büyük bir ekran boyutuna sahip. Mate 8'in 6 inç boyutunda olan ekranı Full HD çözünürlükle görüntüleri kullanıcılarına iletecek. Telefonun fiyatı ve özellikleri ise kullanıcılara bırakılmış. Huawei Mate 8'in RAM konusunda 3 GB ve 4GB, depolama alanı konusunda ise 32 GB ve 64 GB kişiselleştirilebilen seçenekleri bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar paralarına göre en uygun Mate 8'e sahip olacak. Bu arada iki farklı modelin de MicroSD kart desteği sayesinde 128 GB'a kadar arttırabildiğini söylemeden geçmeyelim.

Huawei'nin üstün özellikli telefonunda 8 MP ön kamera ve 16 MP'de arka kamera bulunuyor. Bu kameralar Sony IMX298 sensörü sayesinde oldukça yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar çekebilir. Ekran üzerinde güvenlik için bir adet parmak izi okuyucusu bulunuyor. Parmak izi okuyucusu sayesinde telefonunuza sizin dışınızda kimse erişim sağlamıyor. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle birlikte gelen Huawei Mate 8, kullanıcılarına hem görsel bir keyif hem de muhteşem hızlarda kullanım vadediyor.

Huawei'nin üstün özelliklere sahip olan telefonu Mate 8, ülkemizde ilk planda satışa sunulmayacak. Aşağıda fiyat aralığını gördüğünüz üst segment telefon ilk etapta Avrupa, Orta Doğu ve Güney Afrika’da satışa sunulacak. 

Huawei Mate 8'in 3 GB RAM'li ve 32 GB ROM'lu modeli: 599 Euro

Huawei Mate 8'in 4 GB RAM'li ve 64 GB ROM'lu modeli: 699 Euro

Huawei Mate 8'in satışa sunulacağı ülkeler:

Üstün özelliklere sahip olan bu telefon 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Yani ülkemizin haricinde yukarıdaki resimde bulunan ülkeler birkaç hafta sonra rahatlıkla telefonları satın alıp kullanabilecek.

Huawei P9 6 GB RAM İle Gümbür Gümbür Geliyor

Huawei Mate 8 ve Mate 7 Karşılaştırması

YORUMLAR