Huawei Microsoft’un Sinirini Bozabilir Çünkü Bir Surface Klonu Üretiyor

Huawei Microsoft’un Sinirini Bozabilir Çünkü Bir Surface Klonu Üretiyor

Huawei’nin üretim bandına yerleştirmek üzere olduğu yeni tabletinden dolayı Microsoft'un biraz canı sıkılmışa benziyor. Çünkü cihaz bir Microsoft Surface klonundan başka bir şey değil.

Microsoft’un ürettiği Surface tablet/dizüstü karışımı ürün, pazarda yeni bir dalgaya yol açtı. Bazı küçük üreticiler benzer ürünlerle piyasayı yakalamaya çalışıyorlar. Ancak bu üreticilerden bir tanesi Microsoft’un huzurunu kaçırabilir. Huawei’nin yeni 2’si bir arada cihazı bir Stylus kalemle gelecek, Windows 10 işletim sistemine sahip olacak. Bu özellikleriyle Microsoft Surface serisine ikizi kadar çok benzeyen cihaz, tasarım olarak da Surface’i oldukça andırıyor.

Bu noktada "Microsoft’un endişelenmesine gerek var mı?" diye sorarsanız evet, var. Çünkü diğer firmaların aksine Huawei, Asya’nın güçlü üreticilerinden biri ve pazarlama ağı Avrupa’ya ve Microsoft'un evi ABD'ye kadar uzanıyor. Durum böyle olunca Surface benzeri daha ucuz ve aynı özelliklere sahip bir cihazın Microsoft’u belli pazarlarda yerinden etmesi mümkün görünüyor. Huawei son bir yıldır mobil cihazlar pazarına yükselen bir prestije sahip. Düşük maliyetle kaliteli cihazlar üretebiliyor. Bu durum Microsoft’un hafiften midesini bulandırıyor olmalı.

Microsoft Surface Pro 3 Fotoğrafları

Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı Tablet Dünyasında Dengeler Değişti

YORUMLAR