Huawei Nexus'un Merakla Beklenen Canlı Görüntüleri Sızdırıldı

Huawei Nexus'un Merakla Beklenen Canlı Görüntüleri Sızdırıldı

Google geliştirmekte olduğu mobil işletim sistemi Android'in en saf halini kullanıcılarıyla buluşturmak istiyor. Bu hedefine ulaşmak için dev arama motoru LG ve Huawei gibi teknoloji şirketleriyle anlaştı.

Uzun bir süredir Google "Nexus" ismini verdiği telefon modellerine oldukça büyük yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlarla birlikte çeşitli şirketlerin desteğini alarak kullanıcılara en performanslı ve en uyumlu Android sürümünü ulaştırmayı hedeflemekte. Dev arama motoru olarak tanınan şirket bu kez Nexus cihazlarını iki farklı teknoloji şirketine yaptıracak.

Google büyük ekranlı telefon kullanmayı sevenler için Huawei, büyük ekran cebime sığmaz daha uygunu yok mu diyenler için ise LG ile iş birliği yapacak. Çinli şirket Huawei'nin yapacağı büyük ekranlı telefonu kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. 

Her yeni telefon modelinde olduğu gibi Huawei Nexus'ta da bir sızıntı vakasıyla karşı karşıyayız. Kullanıcıları merakta bırakmak istemeyen birisi gizli olarak fabrikaya girdi ve henüz üretim aşamasında olan Huawei Nexus'un canlı görüntülerini çekmeyi başardı.

5.7 inç ekran boyutuna sahip olan Nexus, Snapdragon 810 işlemcisiyle iyi bir performans sunacak. 3.500 mAh batarya ile telefon kullanma keyfinizi uzun süre yaşayabilirken çift flaşlı kamera ile muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Metal kasa, parmak izi okuyucusu ve ön tarafta bulunan çift hoparlör ile oldukça şık bir Nexus kullanıcılara ulaşmayı bekliyor.

Huawevi Nexus'un fiyatının ne kadar olacağı ve ne zaman satışa çıkarılacağı ise kesin olarak paylaşılmadı.

Huawei Nexus 5 2015'in Videosu İnternete Düştü

LG ve Huawei Nexus Cihazlar İçin Yeni Detaylar Sızdırıldı 

YORUMLAR