Huawei P11, 40MP ve 24MP Kamerayla Gelebilir

Leica ile anlaşma sağladıktan sonra kamera konusunda bir hayli iddialı olan Huawei şirketinin, yeni amiral gemisi Huawei P11'de 5x hibrid zoom yapabilen üçlü lense sahip 40 MP'lik bir arka kameraya ve 24MP'lik bir ön kameraya yer verebileceği söylentiler arasında.

Akıllı telefonlarda sızdırma konusunda akla ilk gelen isim olan Evan Blass tarafından ortaya atılan iddianın temelinin Huawei'nin yaratıcı ajanslarından geldiği ifade edildi. Bu ajanslar tarafından hazırlanan bir görseli paylaşan Blass, Huawei'nin ne kadar iddialı olduğunu da göstermiş oldu. Ancak yabancı kaynaklar üç lensi tek kameraya yerleştirebilmenin ve yonga setinin de buna güç vermesinin mümkün olamayacağı düşünülüyor.

Ayrıca üst düzey kamera çözünürlüğü bunlarla sınırlı değil. "Pro" modu adıyla belirtilen yeni bir özellik sayesinde geceleri yapılan çekimler yüzde 100 daha fazla ışık yakalayacak. Böylelikle düşük ışıklı fotoğraflar daha profesyonel hale gelecek.

Henüz ne zaman tanıtılacağı konusunda bilgi sahibi olmadığımız Huawei P11, şimdiden kamera konusunda kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı diyebiliriz.

YORUMLAR