Huawei P20 ve P20 Pro'dan 10 Saniyede Rekor Satış

Huawei P20 ve P20 Pro'dan 10 Saniyede Rekor Satış

Çin'in en büyük birinci, dünyanın ise en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei'nin geçtiğimiz Perşembe günü satışa çıkardığı yeni amiral gemileri Huawei P20 ve P20 Pro yalnızca 10 saniyede 15 milyon dolar değerinde satış yapmayı başardı.

100 milyondan fazla ürettiği Huawei P20 ve P20 Pro model akıllı telefonlarını geçtiğimiz  hafta çevrimiçi mağazalarında satışa sunan Çinli şirket, inanılması güç bir satış rakamına ulaştı.

Sadece 10 saniyelik bir süre zarfında tam 15 milyon dolar değerinde satış gerçekleştiren Huawei, bu başarısıyla kendisini 'ulusal güvenlik için tehdit' olarak gören ABD hükümetine de çok önemli mesaj verdi. Zira CIA, NSA ve FBI'ın da aralarında bulunduğu altı Amerikan istihbarat servisinin üst düzey yetkilileri, Çin menşeli Huawei ve ZTE marka telefonları casusluk endişesi sebebiyle Amerikalıların kesinlikle almaması gerektiğini belirtmişti.

huawei p20 p20 pro

Buna rağmen yoluna gümbür gümbür devam eden Huawei, ABD pazarından kesinlikle ayrılmayı düşünmediklerini ve şirketin üzerindeki tüm baskılara rağmen Samsung'u geçeceğini söyledi. Çinli şirket, Android cihazların satışında Samsung'un ardından en büyük pay sahibi olan ikinci şirket konumunda.

2017 yılının Haziran ve Temmuz aylarında Apple’ın telefon satış rakamlarını ilk kez geçerek ikinci sıraya oturan Huawei, dünyanın en çok satan ikinci telefon markası olmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz ay Fransa'nın Paris kentinde düzenlenen lansmanda tanıtılan Huawei P20 ve P20 Pro, üstün özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. 18.7:9 en boy oranı, Kirin 970 işlemcileri, 4 ya da 6GB RAM desteği ve Lecia lensler kullanan kameralarıyla her iki telefon da gerçek bir amiral gemisi olduklarını net bir şekilde gösteriyor.

Huawei P20 Pro, Avrupa pazarında 899 euro fiyat etiketine sahip olurken, Huawei P20 ise 649 euroluk bir fiyatla raflardaki yerini alacak.

YORUMLAR