Huawei P9 Kamerası Meğer Leica Yapımı Değilmiş

Huawei P9 Kamerası Meğer Leica Yapımı Değilmiş

Çinli bir marka olan Huawei'nin yeni telefon serisi P9'un çok övündüğü kamera lenslerini Laeica tarafından üretilmediği ortaya çıktı.

Leica, fotoğrafçılık konusunda dünya çapında ün yapmış bir kamera ve lens üreticisi. Huawei bizlere ilk P9'u tanıttığında, cihazın kamerasının Leica'nın yan kuruluşlarından biri olan SUMMARIT ile anlaşmalı şekilde yapıldığını söylemişti. Fakat bugün Android Authority web sitesinde ortaya çıkan iddialar bunun tam tersini gösteriyor.

Huawei, telefonun kamerasının Leica ve SUMMARIT tarafından dizayn edilip yapıldığını söylemiş hatta lansmanın ilk gününde bu konu bir hayli ilgi çekmişti. Oysa bugün Android Authority'de ortaya çıkan bir iddiaya göre, telefonun kamerasına Leica'nın hiç bir katkısı yok. Kameralar Leica tarafından onaylanmış hepsi bu. 

Daha sonra açıklanan resmi detaylar ise daha ilginç; Huawei P9 telefonunun kamerası aslında Çinli başka bir şirket olan Sunny Optical Technology tarafından yapılmış. Bu üretici Leica ve SUMMARIT tarafından onay almış başka bir marka. Nitekim bu Huawei P9'un kötü bir kamerası olduğu anlamına gelmiyor. Sunny Optical Technology' de dünyaca tanınan bir firma. Fakat yine de kameranın önce Leica tarafından yapıldığı söylenip, sonra hakkında bu tür iddialar ortaya atılması pek de hoş değil.

Huawei'den bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Detayları takip edeceğiz.

Huawei Venüs İnternete Sızdı

Huawei Bilgisayar Sektörüne Giriş Yapıyor

Huawei P9 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Önemli Özellik

YORUMLAR