Huawei P9 Lite Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı

Huawei P9 Lite Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı

Huawei P9 amiral gemisinin ardında orta sınıfa hitap eden Huawei P9 Lite’da Türkiye’de raflara yerleşiyor. Siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle gelen Huawei P9 Lite Türkiye fiyatı 1.299 TL'ye kadar etiket taşıyacak.

Sadece bir değil, dört farklı P9 modeli tanıtan Huawei’nin P9 cihazının ardından orta sınıf telefonu Huawei P9 Lite’da artık Türkiye’de.

Huawei P9 Lite Teknik Özellikleri

Huawei P9 Lite, dört farklı modelin en ucuzu olarak karşımıza çıkıyor. Huawei P9 Lite özelliklerine dikkat ettiğimizde gücünü Kirin 650 işlemciden aldığını görüyoruz. 933 MHz yüksek hızda DDR3 RAM kullanan cihaz ayrıca 128 GB microSD kart desteği de veriyor.

Huawei P9 Lite her ne kadar orta sınıf olsa da kamerası dikkat çekiyor. Özellikle selfie tutkunlarını tatmin eden ön kamerası 8MP'lik ön 27 mm. geniş açılı lens ve selfie çekerken kullanıcının yüzünü aydınlatma özelliği ile dikkat çekiyor. Arka kamerası 13MP sensör taşıyan Huawei P9 Lite, 28 mm geniş açı özellikli, f/2.0 diyafram aralığına sahip 5 katmanlı lens taşıyor. Bu da oldukça iyi fotoğraflara imza atabileceğimiz anlamına geliyor. Huawei P9 Lite, 7,5 mm. gövde ve 2,02 mm. ekran kenar ölçüleriyle de oldukça hafif ve ergonomik bir cihaz.  

Huawei P9 Lite Türkiye Satış Fiyatı

Siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle gelen P9 Lite 1299 TL etiket taşıyacak. Ancak bu tavsiye edilen fiyatı. Hepsi Burada alış veriş sitesinde Türkiye satış fiyatı 1.299 TL olan cihazı farklı sitelerde 1.049 TL’ye varan fiyatlarla bulmak mümkün.

Huawei P9 Lite Daha Tanıtılmadan Avrupa Pazarına Girdi, İşte Özellikleri

Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

YORUMLAR