Huawei P9 ve P9 Plus Modellerinin Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Huawei P9 ve P9 Plus Modellerinin Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Onlarca sızıntı haberden sonra Huawei P9 ve Huawei P9 Plus resmi olarak tanıtıldı. Londra’da düzenlenen etkinlikle birlikte P9’un bir önceki telefonda olduğu gibi 5.2-inch 1080p ekrana sahip olacağı açıklandı. P9 Plus ise 5.5-inch 1080p ekranla piyasaya çıkacak.

Beklenmedik şekilde P9 serisinin en önemli özelliği kameraları olacak. Huawei P9, daha önce Honor 6 Plus’da da gördüğümüz şekilde ikili kamera sistemini kullanacak. Şubat ayında Huawei ve Leica arasında yapılan anlaşmadan sonra, şirketin artık Leica lenslerini kullanacağı tahmin ediliyordu. Keza P9’da Leica SUMMARIT H 1:2.2/27 lenslerin kullanılacağı da açıklandı.

P9 ve P9 Plus, dört çekirdekli 2.5GHz 955 Kirin SoC kullanılacak. Depolama alanlarına göre ise telefonlarda yer alan bellek miktarı, 3 ile 4 arasında değişecek. Yani daha çok depolama alanına sahip olan bir model seçtiğinizde, daha yüksek bir belleğe de sahip olacaksınız.

Her iki telefonda da tercih edilen batarya 3000mAh olmuş. Yapılan resmi açıklamaya göre bu batarya, 12 saatlik HD video izletecek kadar uzun süre dayanabiliyor. Kasada alüminyum tercih eden Huawei, tasarım olarak da bizlere biraz olsun Nexus 6P’yi hatırlatan hatlar seçmiş. Bunun yanı sıra parmak izi okuma teknolojisi de kullanacak olan P9 ve P9 Plus telefonlar, USB Type-C desteği de verecek.

6.95mm kalınlığında olan iki telefon da Galaxy S7’den çok az daha ince durumdalar. Çift SIM kart kullanma imkanı da tanıyan P9 ve P9 Plus, microSD kart kullanımına da izin verecek. Böylece dahili depolama alanı, istenildiği kadar genişletilebilecek.

P9 Plus da yer alacak ekstra özelliklerinden bir tanesi ise “Press Touch Display” özelliği olacak. Bu özellikle birlikte, telefon sizin ekrana ne kadar sert bastığınızı algılayacak ve ona göre tepkiler verecek. Tüm bunlarla birlikte telefonlarda 18 gömülü uygulama olacak.

P9 altı farklı renk seçeneğiyle piyasaya çıkacak. Bu renkler ise şöyle: seramik beyaz, puslu altın, rose gold, titanyum gri, mistik gümüş ve prestij altın. P9 Plus ise dört farklı renge sahip olacak: seramik beyaz, rose gold, puslu altın ve kuartz gri.

Düzenlenen tanıtımın ardından ortaya çıkan bir diğer bilgi ise telefonların fiyatlarına dair oldu. Buna göre P9 ve P9 Plus’ın Avrupa ve Orta Doğu’da 16 Nisan itibariyle piyasaya çıkması bekleniliyor. P9 32GB/3 RAM 599 Euro, P9 6GB/4GB RAM 649 Euro fiyat etiketiyle satılacak. 64GB depolama alanı ve 4GB RAM özelliği sabit olacak P9 Plus ise 749 Euro olacak.

Huawei P9'un Leica Kamerasıyla Beraber Yeni Bir Görseli Sızdı

Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Huawei P9’un Yeni Sızan Görüntüleri Dedikoduları Doğruluyor

YORUMLAR