Huawei P9'un Leica Kamerasıyla Beraber Yeni Bir Görseli Sızdı

Huawei P9'un Leica Kamerasıyla Beraber Yeni Bir Görseli Sızdı

Huawei P9 henüz piyasaya çıkmadı; ama telefona dair neredeyse her şeyi biliyoruz. Daha önce ortaya çıkan haberler sağ olsun, şirketin resmi açıklama yapıp, cihazın özelliklerini bile tanıtmasına gerek kalmadı.

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgilere göre iki farklı Huawei P9 modeli göreceğiz. Bunlardan “amiral gemisi” olarak tanımlanan versiyonda 4GB RAM ve Kirin 955 SoC kullanılacak. Güçlü bellek ve işlemci seçimlerinin yanı sıra Mali-T880 M4 ekran çipi, 64GB depolama alanı ve 13-megapiksel arka kameranın da telefonda yer alacağı söyleniyor. Giriş seviyesine hitap etmesi beklenen diğer versiyonun ise 3GB RAM kullanılması bekleniyor. Her iki telefonda da 5.2-inch 1080p ekran tercihinde bulunulacak.

Daha dün telefon için birçok görsel internet ortamına düşmüştü. Üzerinden yirmi dört saat geçmeden, bir başka görsel daha meraklılarıyla buluştu. Basın bülteninden alınmışa benzeyen yeni görsellerde ise telefonun arka tarafını tamamen görme şansı yakalıyoruz. Hemen dikkatimizi çeken durumda Huawei P9’da kullanılacak arka kameralar oluyor. 13-megapiksel olacağı söylenen bu çiftli kamera sisteminin hemen altında ise parmak izi okuyucu yer alıyor.

Kameraların Lecia tarafından üretilen SUMMARIT H 1: 2.2/27 lens (f/2.2 diyafram, 27mm fokal derinlik)olduğu da yine sızdırılan bilgiler arasında kendine yer alıyor. Lecia’nın yan kuruluşu olan Summarit'in ürettiği kameraların, orta seviyelerde olduğu biliniyor. Ancak iki firma geçtiğimiz Şubat ayında partnerlik anlaşması imzalamışlar ve “telefon sektöründe kameralara yeni bir bakış açısı” getireceklerini söylemişlerdi.

Huawei, 12 Nisan Çarşamba günü Londra’da bir basın toplantısı düzenleyecek. İşte bu toplantı sırasında yeni telefonlara dair resmi ve ayrıntılı bilgilerin verilmesi bekleniyor. Yani o güne kadar yukarıda verdiğimiz bilgilerin doğru olup, olmadığını tasdik edemeyeceğiz. 

Tüm Huawei P9 Serisinin Teknik Özellikleri ve Fiyatları Açıklandı

Huawei P9’un Yeni Sızan Görüntüleri Dedikoduları Doğruluyor

Huawei Microsoft’un Sinirini Bozabilir Çünkü Bir Surface Klonu Üretiyor

YORUMLAR