Huawei, Samsung'a Patent Davası Açtı

Huawei, Samsung'a Patent Davası Açtı

Dünya'nın en büyük telefon üreticilerinden Huawei, bir başka sektör devi Samsung'a dava açtı. Çinli şirketin iddiasına göre Samsung, bazı telefonlarında Huawei'ye ait olan patentleri izinsiz olarak kullandı.

Bugüne kadar onlarca kez teknoloji şirketlerinin birbirlerini patent konusu sebebiyle mahkemeye verdiklerini görmüştük. Özellikle Apple ve Samsung arasında açılan davalar, teknoloji gündemeni bir hayli meşgul etmişti. Şimdi ise Huawei ve Samsung arasında yine patent merkezli bir dava başladı. Huawei açtığı bu davada, Samsung'un kendilerine ait olan 11 farklı patenti izinsiz olarak kullandığını iddia etti.

Davanın içeriğine ulaşılamadığı için, hangi ürünlerde bu patentlerin ihlal edildiği bilinmiyor. Ancak Huawei'nin yaptığı başvuruda, izinsiz kullanılan patentlerin LTE teknolojisi ile alakalı olduğu söylenmiş. İddiaya göre Samsung, Huawei'ye ait olan LTE patentlerini, 4G teknolojisi kullanan cihazlarının birkaçında kullanmış. Bu teknolojiyi kullanan cihazlar arasında Galaxy S7 gibi yeni çıkan telefonlar ve tabletler de yer alıyor.

Bugüne kadar Samsung 110 bin farklı patent için başvuru yapmış ve bunların haklarını almış bir şirket. Huawei ise 50 bin'den fazla patenti elinde bulundurmaya devam ediyor. Huawei tarafından yapılan açıklamalarda, ellerinde bulunan bu patentleri ne olursa olsun koruyacakları da söylenmiş.

Huawei En Çok Satan Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Huawei Google’ın Daydream Platformunu Destekleyen İlk Şirketlerden Biri Oldu

Samsung'un Yeni Patenti Akıllı Saatlerin Geleceğini Gösteriyor

YORUMLAR