Huawei ve Leica'nın Ortaklığı Ar-Ge Merkezi ile Güçlenecek

Huawei ve Leica'nın Ortaklığı Ar-Ge Merkezi ile Güçlenecek

Huawei ve LeicaAlmanya'nın Hessen eyaletinin bir şehri olan Wetzlar'da yeni bir araştırma merkezi kuracaklarını açıkladı. İki ünlü markanın ortaklığı ilk olarak Şubat ayında duyurulan ve Nisan ayında piyasaya sürülen Huawei P9 ile başlamıştı.

Hatırlayanlar bilirler, Huawei P9 ilk olarak tanıtıldığında optik konusunda dünyaca ünlü Leica ile çalıştığı ortaya çıkmıştı. Hem gece hem de gündüz çekimlerinde arzu ettiğiniz sonuçları alabileceğiniz dünyaca ünlü Leica optiklerle ve Sony Exmor RS sensörlerle donatılan kameralarla gelen akıllı telefon, pek çok kullanıcı tarafından beğenilmiş ve satın alınmıştı. Şimdi bu ortaklık gelişecek ve bir Ar-Ge merkezi kurularak mobil cihazlardaki görüntü teknolojileri üzerine çalışmalar yapılacak.

Huawei'ye göre bu Ar-Ge laboratuvarı AR ve VR çözümleri de dahil olmak üzere pek çok geliştirmeye ev sahipliği yapacak. Fotoğraf ve mobil cihazlarda kullanılmak üzere, görüntüleme kalitesini artırmak için sistemler ve yazılımlar geliştirecek merkez, geniş yelpazede hizmet verecek ve alanında öncü işlerin ortaya çıkmasına öncülük edecek.

Bu ortaklık görüntü teknolojilerine ne gibi yenilikler getirir kestirmek zor. Ayrıca yapılan incelemelerde P9 başarılı bir cihaz olarak bulunsa da, görüntü kalitesi olarak ahım şahım bir etkileyiciliği olmadığı kanısına varılmıştı. Fakat kullanıcıların oldukça hoşuna gittiğini gelen yorumlardan görmek mümkündü. Bakalım ilerleyen dönemlerde ne gibi gelişmelerle karşılaşacağız. 

Ayrıca Huawei Mate 9 çıkış tarihi hakkında bilgilerde gelmeye başladı. Kamerasında Leica imzası görür müyüz henüz belli değil ama cihazın mükemmel olacağını şimdiden söyleyebiliriz. 

Huawei P9’a Gelen Güncelleme Kullanıcıları Mutlu Etti

Huawei P9'un Leica Kamerasıyla Beraber Yeni Bir Görseli Sızdı

YORUMLAR