Huawei'den Nokia Açıklaması Geldi

Huawei'den Nokia Açıklaması Geldi

Çinli telekomünikasyon devi Huawei’nin Finlandiyalı üretici Nokia’yı satın alacağına dair haberin hızla yayılmasının ardından, haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Huawei Tüketici İş Grubu Başkanı Yu, röportajda bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek şirket hakkında çıkan haberi yalanladı.

Huawei Tüketici İş Grubu Başkanı Richard Yu, Financial Times’a verdiği röportajda Huawei’nin dünyanın en geniş akıllı telefon üreticisi olmalarına yardımcı olmak Nokia’yı satın almayı düşündüklerini, bu konuda açık fikirli olduklarını söylemişti. Yu’nun bu sözleri Nokia’nın hisse değerini oranında artırmış ve 4.1 dolara yükseltmişti.

Richard Yu dün yaptığı açıklamada Financial Times'ın, görüşünü objektif olarak sunmadığını söyledi. Yu, Nokia’yı satın alma planları olmadığını ancak Huawe’nin yararına olacak herhangi bir satın alma durumuna açık olduklarını ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

“Huawe’nin Nokia’yı satın alma gibi bir planı bulunmamaktadır. Hedefimiz sürekli yenilik ve en iyi ürünleri hizmetleri müşterilerimize sunmaktır. Bugün lasmanını gerçekleştirdiğimiz dünyanın en ince akılllı telefonu Huawei Ascend P6 bizim için bir dönüm noktasıdır ve marka konsepti uygulamamızın en iyi kanıtıdır.”

Dünyanın En İnce Android Telefonu Huawei Ascend P6'nın Özellikleri

YORUMLAR