Huawei'den Telefonlarınızın Bataryalarına Zarar Vermeyen Hızlı Şarj Yöntemi

Huawei'den Telefonlarınızın Bataryalarına Zarar Vermeyen Hızlı Şarj Yöntemi

Akıllı telefon piyasasının yeni yıldızlarından Huawei, akıllı telefon sahibi olan hemen hemen herkesin yaşadığı şarj problemini çözecek yeni bir batarya tanıttı. Şu an piyasada yer alan ve hızlı şarj desteği sunan bataryaların arka planında yatan olumsuz durum, hızlı şarj yapıldıkça bu bataryaların ömürlerinin azalması. Bunun önüne geçerek farklı bir teknoloji ile hızlı şarj sunan Huawei, bu batarya ile ilgileri üzerine çekti.

Son dönemlerde gittikçe popüler olan hızlı şarj, 5 dakika gibi kısa bir sürede telefonlarımızın bataryalarının minimum yüzde 50'lere gelmesini sağlayarak akşam dışarı çıkarken ya da benzeri durumlarda bir süre daha telefonlarımızı kullanabilmemizi sağlıyor. Fakat diğer yandan bu işlemi ne kadar sık yapmaya başlarsak telefonumuzun bataryasının ömrü de aynı oranda azalıyor ve bir süre sonra günde 2 defa gibi  ldukça sık olan şarj etme durumuna geçiyoruz.

Huawei yeni ortaya çıkardığı lityum-iyon batarya ile batarya ömrünü azaltmadan hızlı şarj edebilme özelliğine sahip. 3000 mAh'lık bir bataryanın 5 dakikada yüzde 48'e gelmesini sağlayan bu sistemin günlük kullanıma geçebilmesi için Huawei'nin özel bir şarj edici cihaz çıkarmaıs gerekiyor. Bunun için de belirli bir süre daha geçmesi gerekiyor.

Henüz test aşamalarında olan Huawei, eğer üretmiş olduğu bu teknolojiyi günlük yaşamda kullanılabilecek hale getirmeyi başarırsa yakalayacağı başarıyı tahmin edebiliyorsunuzdur. Özellikle iş dünyasıondaki akıllı telefon kullanıcılarının yüksek ihtiyaç duyduğu hızlı şarj, zaman zaman hayat kurtarıcı olabiliyor.

Huawei'nin bu hamlesinden sonra diğer büyük telefon üreticilerinin ne yapacağını da merakla bekliyoruz. Görüşlerinizi alttaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Samsung ve ASUS En Hızlı Şarj Olan Akıllı Telefonlara Sahip

YORUMLAR