Huawei'nin 2. Çeyrek Raporları Rakiplerine Korku Salıyor

Huawei'nin 2. Çeyrek Raporları Rakiplerine Korku Salıyor

Çin'in en büyük şirketlerinen birisi olan Huawei'nin 2016 yılı 2. çeyrek raporları yayınlandı. Rapor sonuçlarına göre Huawei, 2016'nın ilk yarısında yüzde 40'lık gelir artışı sağladı.

Son zamanlarda piyasaya sürdüğü telefonlarla iddiasını ortaya koymaya başlayan Huawei, giderek büyüyor. Geçtiğimiz gün 2016 yılının ilk yarısına dair gelişim raporlarını yayınlayan Huawei, rapor sonuçlarına göre gelirlerini 6 ayda yüzde 40 arttırarak büyük bir başarıya imza attı. Geçen yıla oranla oldukça fazla gelişim gösteren Huawei rakiplerine göz dağı vermeyi de başardı.

Geçen yılın ilk yarısında 26 milyar doları kasasına koyan Huawei, bu yılın ilk yarısında 37 milyar doları kasasına indirmeyi başardı. Giderlerini de hatırı sayılır oranda düşürmeyi başaran Çinli dev, geçen yılın ilk yarısında yüzde 18 maliyete sahipken bu yılın ilk yarısında bu oranı 6 puan daha düşürerek yüzde 12 seviyesine getirmeyi başardı. Öte yandan Samsung ile patent savaşına da girmeye hazırlanan Huawei, ikinci yarıda gelirlerini çok daha fazla katlayabilir. Sektöre ilk girdiğinde düşük seviyeli cihazlar üreten Huawei, gün geçtikçe daha kaliteli ürünleri kullanıcılarla buluşturmaya başladı.

Samsung ve Huawei Arasında Savaş Başladı

Huawei Honor 8 Satış Rekorları Kırıyor!


YORUMLAR