Huawei'nin Yeni Akıllı Telefonu Ascend GX1 Resmi Olarak Tanıtıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Ascend GX1 adlı 6 inçlik akıllı telefonunu tanıttı.

Huawei'nin Yeni Akıllı Telefonu Ascend GX1 Resmi Olarak Tanıtıldı

Çinli akıllı cihaz üreticileri, büyük markaları sarsmaya devam ediyor. Çinli büyük akıllı cihaz üreticilerinden Huawei, yeni modeli Ascend GX1'in tanıtımını yaptı. Geçtiğimiz haftalarda fotoğrafları sızan cihaz, bugün nihayet resmiyet kazandı.

6 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan yeni akıllı cihaz, neredeyse bir tablet boyutlarında. 720 piksellik IPS ekrana sahip olan Ascend GX1’in ön yüzeyinin % 80.5’i ekrandan oluşuyor. Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda ise orta sınıf bir donanımın çalıştığını görüyoruz. İşlemci tarafında 1.2 Ghz hızında 64 Bitlik SnapDragon 410 bulunuyor. Bellek tarafında ise 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor. İletişim noktasında LTE ile geniş bant internet ve NFC bulunmakta. Ascend GX1 uzak doğuda çokça tutulan bir özellik olan 2 adet SIM kart desteğine de sahip.

Akıllı cihazlar için en önemli özelliklerin arasında bulunan kameralar ise 8 MP arka ve 2 MP ön kamera olarak belirlenmiş. Batarya konusunda 6 inç büyüklüğün getirdiği alandan yararlanan Huawei, Ascend GX1’e 3500 mAh’lık bir batarya sığdırmayı başarabilmiş. Ekran çözünürlüğünün aşırı olmaması ve işlemcinin kapasitesini de düşündüğümüzde, cihaz 2 güne yaklaşan bir pil performansı sunabilir. Yurt dışında 255 dolar gibi bir fiyattan çıkacak olan Ascend GX1 ülkemizde de satılacak.

DailyMotion'dan Twitch'e Rakip Geldi!

YORUMLAR