Huawei'nin Yüksek Hızlı Yeni İşlemcisi Kirin 960 Tanıtıldı

Huawei'nin Yüksek Hızlı Yeni İşlemcisi Kirin 960 Tanıtıldı

Çin'in önemli teknoloji firmalarından biri olan Huawei, Android cihazlara güç verecek yeni işlemcisini tanıttı. Kirin 960 adını alan işlemci yüksek hız ve güçlü çekirdekleriyle ön plana çıkıyor.

Huawei, geçtiğimiz gün yeni bir yonga setini daha tanıttı. Kirin 960 adını alan yeni yonga seti yüksek kapasiteli işlemci çekirdekleri ile performan vaat ediyor. Kirin 960 işlemci, ilk olarak Huawei Mate 9 modelinde yer alacak. Düşük güç tüketimi özelliğine sahip Kirin 960, Kirin üretim bandında en güçlü işlemci ünvanına da sahip oldu.

Geçtiğimiz yıl Kirin 950'yi tanıtan Huawei, Bifrost mimarisine sahip Kirin 960 modelini bugün resmi olarak açıkladı. Mali-G71 MP8 grafik birimini kullanan yonga seti 16 nm teknolojisiyle üretilmiş 4 adet Cortex-A73'i ve 4 adet Cortex-A53'ü bünyesinde barındırıyor. Toplamda 8 çekirdekli olan Kirin 960, düşük güç tüketimi ve yüksek performans bakımından oldukça iddialı. Mobil oyunlarda yüksek performans sahibi olan Kirin 960, Vulkan API desteğine de sahip. Geekbench testlerinde görüntülenen Kirin 960'da pil tüketiminde de bir takım düzenlemeler yapılmış durumda.

Çift Kameralı Huawei Honor 6X Resmi Olarak Duyuruldu

Unity Oyun Motoru Artık Android İçin Vulkan Desteğine Sahip

YORUMLAR