Hükümet Yetkilileri Trol Hesaplara Dava Açacaklar

Hükümet Yetkilileri Trol Hesaplara Dava Açacaklar

Hükümet yetkililerinin ve milletvekillerinin, Twiter'da takma isimlerle yazan ve "trol" diye tabir edilen kişilere artık dava açacakları belirtildi. 

AK Parti'de referandum sürecinin ardından bir yeniden yapılanma sürecine girilmiş ve kongre öncesinde çeşitli trol hesaplarla kimi bakanlar, milletvekilleri ya da parti yöneticileri hedef alınmıştı. Aralarında genel başkan yardımcıları Hayati Yazıcı ve Mustafa Ataş, milletvekilleri Adnan Boynukara ve Nurettin Yaşar’ın da bulunduğu 30 kişi, bu süreçte kendilerini hedef gösteren hesaplara dava açma kararı aldılar. 

Trol hesaplardan "Davutoğlu ekibi", "FETÖ"cü ve "Malatyalılar grubu" gibi nitelendirmeler yapıldığını ve hakaret edildiğini belirten vekiller, konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a da taşıdı. Başbakan, görüşmenin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hesapların kapatılması için çalışma yapılması yönünde talimat verirken, Erdoğan’ın da kendisine bazı isimler veren milletvekillerine, “Kim bunlar, ben tanımam bile, kimin adına iş yapıyorlar, bulun bunları” dediği öne sürüldü. 

Davacı yönetici ve milletvekillerinin ise mahkemede bu kişiler arasında DM yani direkt mesaj yoluyla yapılan konuşmaları isteyeceği ve bu yolla gerçek kimliklerinin tespit edilmesine çalışılacağı da söylendi. 

Twitter'dan Ramazan'a Özel Hastag ve Emojiler Geldi

Twitter, Reklam Anlayışına Yeni Bir Boyut Getiriyor

Twitter Bir Türk Takımı İçin İlk Kez Özel Hashtag Açtı

YORUMLAR