Hükümetlerin Yüzde 87'si Facebook Kullanıyor! En Popüler Siyasetçi Kim?

Hükümetlerin Yüzde 87'si Facebook Kullanıyor! En Popüler Siyasetçi Kim?

Günümüzün en kritik sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, hükümet yetkililerinin de iletişim amacıyla kullanmış olduğu en büyük sosyal medya platformu oldu. Yapılan araştırmalar sonucunda hükümetlerin yüzde 87'sinin Facebook sayfasına sahip olduğu ortaya çıktı.

Burson-Marsteller adlı PR firması tarafından yapılan araştırmada toplam 169 farklı hükümetin sahip olduğu toplam 512 resmi sosyal medya sayfası değerlendirdildi. Fakat sosyal medya üzerinde varlıklarını gösteren hükümet sayısı toplamda 193. Varolan 512 resmi Facebook sayfasının aldığı toplam beğeni sayısı ise 230.5 milyon.

Özellikle liderlerin halkları ya da sevenleri ile iletişim kurabilmesinde büyük önem taşıyan Facebook, bu önemini günden güne arttırmaya devam ederek her zaman daha iyi ve başarılı bir platform haline geldi. Aynı zamanda sosyal medya üzerinde yürütülen politik kampanyalar da yine oldukça başarılı oldu. Fakat tüm bu hükümet yetkilileri arasında bir tanesi var ki, hem en çok beğeni sayısına sahip hem de yaptığı paylaşımlar diğer hükümet yetkililerine göre çok daha fazla beğeni alıyor. Aslında tahmin etmesi zor da değil. Kendisi Amerika'nın başkanı Obama.

Barack Obama dünya genelinde 46.4 milyon beğeni sayısı ile sosyal medyanın en popüler siyasetçisi durumunda. İkinci sırada ise 31.7 milyon beğeni ile Modi geliyor. Yaptıkları paylaşımlar ile 2'şer 3'er milyon beğeni alan bu büyük liderler, kişisel mesajlar verebilmek adına Facebook'u etkin şekilde kullanıyorlar.

Sizce de liderlerin Facebook'u bu şekilde kullanması doğru mu?

YORUMLAR