Hükümetten Projesi Olan Gençlere 20 Bin TL Destek

Hükümet Proje Desteği

Hükümet, yeni projeler ve yeni firkirler üreten gençlerin desteklenmesi adına son yıllarda büyük bir çaba sarf ediyor ve bu amaçla çok çeşitli destek paketleri sunuyor. Bu kapsamda açıklanan yeni bir destek paketine göre hükümet, projesi olan gençlere 20 bin TL’ye kadar maddi destek sağlayacak. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı bu destek paketi ile lise ve üniversitede okuyan gençlere yönelik olarak, “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler” başlıkları altında ortaya çıkarılacak projelere 5 bin ila 20 bin TL arasında maddi destek verileceğini açıkladı.

“Genç Fikirler, Genç Projeler” sloganıyla yürütülen bu programa, üniversitelerdeki en az 5, en fazla 10 kişiden oluşan gençlik toplulukları ve resmi ortaöğretim kurumlarındaki en az 5, en fazla 10 kişiden oluşan gençlik grupları proje teklifinde bulunabilecekler.

Her bir gençlik grubu ya da gençlik topluluğu bu programa en fazla 2 adet proje teklifiyle katılabilecek. Program kapsamında desteklenecek projelerin azami uygulama süresinin ise 3 ay olacağı açıklandı.

Proje başvurularının, 9 Nisan’dan itibaren başlayarak 23 Nisan’da saat 24:00’a kadar devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR