Hunt: Showdown'ın Geliştirici Günlüğü Yayınlandı!

Hunt: Showdown'ın Geliştirici Günlüğü Yayınlandı!

Crytek'in heyecanla beklenen FPS türündeki yeni korku oyunu Hunt: Showdown için geliştirici günlüğü niteliğinde bir video paylaşıldı.

Yayınlanan video, yeni bir Hunt: Showdown oynanış videosu olarak da düşünülebilir; çünkü videoda oyunun geliştiricileri oyundan bahsederken bolca oynanış görüntüsüne yer veriliyor.

Videonun başında Crytek çalışanları Hunt: Showdown'ın neden değişim geçirdiğini bize anlatıyor. Hatırlancağı üzere Hunt: Showdown ilk duyurulduğunda TPS türünde, Left 4 Dead oyunlarına benzeyen, zombilerle savaştığınız bir aksiyon oyunuydu. Fakat ilerleyen dönemde Crytek ciddi bir kriz geçirince oyunu geliştiren stüdyo kapatılmıştı. Crytek yeniden yapılanırken Hunt: Showdown için de çıkış yolu olarak projenin değiştirilmesi fikri ortaya atılmış. İşte bu fikir sonucunda Hunt: Showdown, atmosferin büyük önem taşıdığı, korku elementlerinin daha ağır olduğu FPS türünde bir oyuna dönüşmüş.

Videoda oyunun geliştiricileri oyun mekaniklerinden de bahsediyorlar. Ayrıca oyundaki bir canavar avından kesitler sunuluyor ve oyunun, panik yapan oyuncuları cezalandıracak yapıda olacağı uyarısı yapılıyor. Oyunda bir dalın üzerine bastığınızda ortada çıkan ses olayları tetikleyebilecek, yani ehr attığınız adımda tedirgin bir ruh halinde olacaksınız. Ayrıca oyunda belli kalıplara uymak yerine sezgilerinizi aktif olarak kullanmanız gerekecek, bu da oyunun daha ürpertici bir atmosfere sahip olmasını sağlayacak.

Hunt: Showdown için henüz bir çıkış tarihi verilmiş değil. Gelişmeleri takip ediyor ve sizle paylaşıyor olacağız.

Türk Yapımı Zula'dan 40 Bin TL Ödüllü Yaz Turnuvası!

YORUMLAR