Hyperlapse'in Yeni Güncellemesiyle Zaman Atlamalı Selfie Devri Başladı

Hyperlapse'in Yeni Güncellemesiyle Zaman Atlamalı Selfie Devri Başladı

Instagram’ın mobil cihazlarda zaman atlamalı çekimi mümkün kılan uygulaması Hyperlapse, ilk büyük güncellemesini aldı. iPhone ve iPad kullanıcılarının “selfielapse” olarak adlandırılan yeni özelliği kullanabilmeleri için uygulamayı 1.1 sürümüne güncellemesi gerekiyor.

Apple’ın şimdiye kadarki en kapsamlı iOS sürümü olarak öne çıkardığı iOS 8’in final sürümünün yayınlaması ile birlikte iPhone ve iPad platformuna özel sunulan uygulamalar da bir bir güncelleniyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için güncellenmiş tasarıma kavuşan uygulamalardan biri de Instagram’ın sadece özel kameralarda kulanılabilen bir çekim tekniği olan zaman atlamalı çekimi mobile taşıyan uygulaması Hyperlapse oldu.

Videoları 12 kata kadar hızlandırabilen uygulamanın 1.1 sürümünde en dikkat çeken yenilik; Ön kamera desteği. Kayıt butonunun hemen yanına konumlandırılan “selfielapse” butonuna dokunulduğunda iPhone ve iPad’in ön kamerası devreye giriyor ve tabiri yerinde ise zaman atlamalı selfie video çekimi başlamış oluyor. Bu buton arka kameraya geçiş yapmak için de kullanılıyor.

Instagram'ın ilk olarak iPhone ve iPad kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Hyperlapse'i Tamindir aracılığıyla güvenli bir şekilde yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz:

YORUMLAR