HyperX Üç Tasarım Ödülü Birden Kazandı

HyperX Red Dot

Dünyanın en tanınmış teknoloji şirketlerinden Kingston’ın oyunculara yönelik donanımlar üreten bölümü HyperX, farklı alanlarda en iyi tasarımlara ödül veren Red Dot 2018’de üç ödül birden kazanarak, önemli bir başarının altına imzasını attı.

Red Dot, uzun süredir tasarım yapılan her alanda ödül dağıtarak, yılın en iyilerini belirliyordu. Tasarıma önem veren şirketler için oldukça önemli olan Red Dot ödüllerine, bu sene HyperX damga vurdu. Titiz çalışmalarının ardından yeni nesil ürünlerinde tasarım kalitesini bir üst seviyeye çıkarmayı başaran şirket, Red Dot 2018’den üç farklı ödülle birlikte döndü. Yapılan açıklamayla birlikte HyperX Cloud Flight kablosuz oyuncu kulaklığının, HyperX Pulsefire Surge RGB oyuncu mouse’unun ve HyperX Alloy Elite RGB oyuncu klavyesinin, ürün tasarımı kategorisinde 2018 Red Dot ödülü kazandığını duyuruldu.

CES 2018’de duyurulan ve HyperX’in “yeni nesil” olarak tabir edilebilecek ürünlerinden ilki olan HyperX Cloud Flight kablosuz oyuncu kulaklığı performansıyla oldukça beğenilmişti. Kablosuz oyuncu kulaklığı almak isteyen oyuncuların listesine üst sıralardan giren Cloud Flight, performansının yanı sıra tasarımıyla da dikkat çekmişti. Kulaklık, tasarım konusundaki başarısını Red Dot’ta ödül alarak taçlandırdı.

Yakın zaman önce piyasaya sürülen ve mekanik klavyeler arasında şıklığıyla ön plana çıkan HyperX Alloy Elite RGB ise yine Red Dot 2018’de ödül alan bir başka ürün oldu. HyperX, Red Dot 2018 seferini ise HyperX Pulsefire Surge RGB ürünüyle ödül alarak tamamladı.

Konuyla ilgili açıklana yapan HyperX Ürün Müdürü Baron Lee, “Üç kategoride Red Dot Design ödülü kazandığımız için gururluyuz. Tasarımdaki başarımızı, en iyi oyun aksesuarı markası olma hedefine ulaşmak için özenle çalışan HyperX ürün tasarım ekibine borçluyuz.” ifadelerini kullandı.