HyperX ve Allied Esports Arasında Önemli Bir Anlaşma İmzalandı

HyperX Esports Arena

Kingston’ın oyuncu ekipmanları üretimine yoğunlaşan bölümü HyperX, global e-spor şirketi Allied Esports ile özel bir isim hakkı anlaşması imzaladığını duyurdu. İmzalanan anlaşmayla Allied Esports’un Luxor Hotel & Casino’da bulunan, dünya çapında en önde gelen etkinlik alanlarından bir tanesi, HyperX Esports Arena Las Vegas adını aldı.

Espor konusuna verdiği destekle ön plana çıkan HyperX, yaptığı dinamik işbirliğiyle espor konusundaki desteklerini artırırken, konuyla ilgili Allied Esports yetkililerinden önemli açıklamalar geldi. Allied Esports’un Baş Gelir ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Simon Temperley “HyperX ve Allied Esports’un paylaştığı ‘We’re All Gamers’ stratejisi ve özel e-spor arenasının ilk ve tek örneği olan bu iş birliği sayesinde oyun tutkunlarıyla iletişime geçeceğimiz ve etkili içerikler yaratabileceğiz daha çok fırsat oluşturacağız” dedi.

İşbirliği neticesinde HyperX’in marka elçilerinin, e-sporcularının ve fikir önderlerinin yer aldığı onlarca etkinliğin düzenleneceği hatırlatılırken, HyperX için eşsiz fırsatların gün yüzüne çıktığı da söylenenler arasında yerini aldı. HyperX Pazarlama Direktörü Daniel Kelley ise “HyperX’in E-spor ile ilgili her konuya gösterdiği bağlılık ve kararlılık, markamızın profesyonel ve amatör oyuncular arasında favori hale gelmesine yardımcı oldu. HyperX Esports Arena Las Vegas’ın isim haklarını almamız da kitlemizi genişletmek için bize büyük bir fırsat sunuyor. Allied Esports bizim için E-spor alanında saygın bir iş ortağı ve birlikte daha fazla başarıyı duyurmak için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeni anlaşma, Allied Esports ve HyperX arasında süregelen sağlam iş birliğini pekiştiriyor. HyperX bu yılın başında, Las Vegas arenasının resmi ekipman ve arena ortağı olarak E-spor turnuvaları, özel etkinlikler ve günlük oyunlarda oyuncuları HyperX kulaklıkları, klavyeleri, mouse’ları ve mousepad’leri ile donatmıştı. Ayrıca HyperX bu yaz, Allied Esports’un Kuzey Amerika mobil E-spor kamyonunun da resmi ortağı olmuştu. Araç yıl boyunca Los Angeles’taki 2018 Electronic Entertainment Expo (E3), Anaheim’daki VidCon 2018 ve San Diego’daki Comic-Con 2018 gibi etkinlikleri dolaşmıştı.