HyperX Yeni Mekanik Klavyesi Alloy FPS RGB'yi Tanıttı

HyperX Alloy FPS RGB

Dünyanın en tanınan teknoloji şirketlerinden Kingston’ın oyunculara yönelik ekipmanlar üreten bölümü HyperX, yeni mekanik klavyesi için açıklama yaptı. Şirket yaptığı açıklamayla HyperX Alloy FPS RGB modelini tanıttı.

HyperX Alloy FPS RGB kutusu

HyperX Alloy FPS RGB modelinin öne çıkan ilk özelliğinin, klavyede kullanılan Kailh Silver Speed mekanik tuş anahtarları olduğu belirtildi. Yeni mekanik tuş anahtarlarıyla birlikte klavyenin daha kısa tuş basış süresine sahip olduğu ve daha az basma kuvvetiyle tepki verebildiği kaydedildi. Böylece oyuncuların, özellikle FPS oyunlarında çok hızlı tepkiler alabilecekleri söylenenler arasında yerini aldı.

HyperX, daha önce piyasaya çıkardığı Alloy FPS modelini RGB tasarımıyla birleştirerek tasarladığı ve Kailh Silver Speed anahtar eklediği modeliyle daha başarılı bir ürün ortaya çıkarmayı başardı. Yalnızca 40g basma kuvvetiyle çalışması klavyeyi bir adım öne çıkarırken, klavyedeki tuş anahtarları 70 milyon kez kullanılabildiği dile getirildi. Her zaman olduğu gibi LED ışıklarla desteklenen Alloy FPS RGB, oyun modu sayesinde Windows tuşunu devre dışı bırakarak oyunların bölünmesini önlüyor. Bunun yanı sıra klavyede anti-ghosting ve N-Key Rollover işlevleri bulunuyor. Daha fazla esneklik ve performans için Alloy FPS RGB’in arka kısmında kolay erişilebilir bir USB şarj girişi ve ayrılabilir örgülü kablo bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan HyperX Kıdemli Yöneticisi Marcus Hermann şunları söyledi: “HyperX, Kailh Silver Speed tuş anahtarlarına sahip yeni Alloy FPS RGB mekanik klavyeyi sunmaktan heyecan duyuyor. Bu anahtarlar ultra çabuk tepki vermek ve daha hızlı oyun performansıyla birlikte yorgunluğu da azaltmak üzere çok kısa basma noktasıyla tasarlanıyorlar. Böylece, rakiplerine karşı avantaj yakalamak isteyen oyuncular için ideal hale geliyorlar.

HyperX Alloy FPS RGB özellikleri

Klavye

Tuş anahtarı: Kailh

Tür: Mekanik

Arka Aydınlatma: RGB (16.777.216 renk)

Işık efektleri: Her tuşta RGB aydınlatma ve 5 parlaklık seviyesi

Dahili bellek: 3 profil

Bağlantı türü: USB 2.0 (2 adet USB bağlantısı)

USB 2.0 Geçişi: Var (yalnızca cep telefonu şarjı)

Sorgu oranı: 1000Hz

Anti-ghosting: %100 anti-ghosting

Key Rollover: N-key modu

Medya kontrolü: Evet

Oyun Modu: Evet

İşletim Sistemi uyumu: Windows® 10, 8.1, 8, 7

Tuş anahtarları

Kailh Silver Speed

Doğrusal, 40cN çalıştırma gücü

Kablolar

Tür Ayrılabilir, örgülü

Uzunluk 1,8 m

Boyutlar

Genişlik 442,26 mm

Derinlik 129,81 mm

Yükseklik 35,59 mm

Ağırlık (Klavye ve kablo) 1100g