Hyundai Iron Man Zırhı Yapıyor

Hyundai Iron Man Zırhı Yapıyor

Iron Man zırhının içinde sadece bir adam var. Kalbinin üzerinde onu ölmekten kurtaran arc reaktörünü saymazsak, o da bizim gibi bir insan. Ancak zırhı onu süper kahraman yapabilecek kadar güçlendirebiliyor. Hyundai de işte o zırhın ilk adımlarını atmaya başladı.

Daha önce güçlendirilmiş iskelet çalışmalarını görmüştük. Amatör seviyede kalan bu çalışmaların ardından Hyundai gibi bir devin bu işe el atmasından sonra geleceğe dair de fikirler edinmeye başladık. Giyilebilir robot adı verilen çalışma sayesinde insanlar, robotik destek almaya başlayacaklar. Böylece kaldıramadıkları yüklerin altına girebilecek, daha yukarıya zıplayabilecek ya da yüksek hızlarda koşabilecekler.

Hyundai tarafından verilen bilgilere göre 50 kilogram ağırlığında olan bu eksoskeleton giyildiği zaman insanlar 270 kilogram ağırlığı rahatça kaldırabilecekler. Hiç zorlanmadan kaldırılacak bu ağırlık, hızlıca uzun mesafelere taşınabilecek. Warhammer evreninde yer alan uzay askerlerine benzer bir temada ilerleyen çalışma sayesinde, insanlar normal şartlarda yapamadıkları işleri çok daha rahat ve hızlı şekilde gerçekleştirebilecekler. 

Iron Man Samsung Galaxy S6 Edge Bu Hafta Piyasaya Çıkıyor

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Iron Man Serisi Görüldü

Siri’ye İlham Veren Yazılım Iron Man’in Jarvis’inden Geliyor

YORUMLAR