IBM, Askeri Gazilere Siber Güvenlik Eğitimi Verecek

IBM, Askeri Gazilere Siber Güvenlik Eğitimi Verecek

Dünyanın en büyük bilişim teknoloji şirketi IBM, askeri gazilere ücretsiz siber güvenlik eğitimi vereceğini duyurdu. Eğitim, siber güvenlik alanındaki istihdamı arttırma ve gazileri yeniden sosyal hayata kazandırma amacını taşıyor.

IBM, yeni bir girişimle askeri gazileri siber güvenlik alanında eğitmeye başlayacak. SaluteMyjob ve kar amacı gütmeyen eğitim kurumu Corsham Institute ile yapılan ortaklık sonucu askeri gazilere ücretsiz siber güvenlik kursu verecek olan IBM, bu alandaki istihdamı arttırmak istiyor.

IBM’ın başlattığı sertifikasyon programı, askeri personele siber güvenlik yazılım becerileri öğretecek. 100 askeri gazinin 8 Eylül'e kadar dersleri tamamlamaları bekleniyor.

Siber güvenlik alanı için istihdamı kolaylaştırması amaçlanan IBM Kurumsal Vatandaşlık Girişimi, ABD, Kanada ve İngiltere'deki ‘Gazi İstihdam Programı’nın bir parçası.

IBM Güvenlik Avrupa Başkan Yardımcısı Julian Meyrick, "IBM'de gazilerin değerini ve yeteneklerini biliyoruz. IBM, bu program sonucunda yüzlerce insanı siber güvenlik alanında istihdam edecek" diyor. Meyrick, “Başlattığımız program, tehdit izleme analistinden penetrasyon test edicisine, güvenlik operasyon merkezi analistinden, siber operasyon yöneticisine kadar gazileri önemli pozisyonlar için eğitecek” dedi.

Kurslar, İngiltere'deki Corsham Enstitüsünde gerçekleşecek. Katılımcı gaziler, IBM'in QRadar siber güvenlik yazılımının kullanımı konusunda sertifikaya sahip olacaklar.

Türkiye Siber Güvenlik Uzmanına Aç

Siber Güvenlik Milli Olmadıkça Güvende Olmamız Mümkün Değil!

Siber Güvenlik Uzmanları 'WannaCry' Hakkında Uyardı

YORUMLAR