İcatların Kraliçesinden Ev Yapımı Westworld Robotları

İcatların Kraliçesinden Ev Yapımı Westworld Robotları

İsveçli mucit Simone Giertz, HBO'nun bilimkurgu dizisi Westworld'ün ikinci sezonunun şerefine konuşabilen ve yürüyebilen robotlar tasarladı. 

"İcatların Kraliçesi" olarak da bilinen Giertz, yaptığı gerekli gereksiz birçok ürünle her daim adından söz ettirmeyi başarıyor. Kullanışlı olup olmadıkları bir kenara, oldukça yaratıcı icatların altına imza atan ünlü mucit, bu sefer de ev yapımı Westworld robotlarıyla karşımıza çıktı.

westworld robotlar

HBO'nun amiral gemisi yapımlarından birisi olan Westworld'ü az çok izleyenlerin bileceği üzere, dizideki robotlarla insanlar arasında en ufak bir fark bulunmuyor. Oldukça korkutucu değil mi? Popüler YouTuber ve mucit Simone Giertz, Westworld'deki robotların ucuz ve ev yapımı versiyonlarını tasarlamaya karar verdi. Ortaya çıkan manzara ise hayli komik ve eğlenceli.

Giertz'in YouTube kanalından yayınladığı videoda, ünlü mucidin Westworld'den bazı sahneler izlediğini ve daha sonra robotları tasarlamak için işe koyulduğunu görüyoruz. Dizide Evan Rachel Wood'un canlandırdığı Dolores Abernathy karakterini kendi imkanlarıyla yeniden tasarlayan Giertz, robota konuşma ve yürüme gibi bir takım yetenekler de kazandırıyor.

"Ben SimOne, o da SimTwo. Artık garajımda yaşıyor ve çok iyi anlaşıyoruz" diyen Giertz, böylece tuhaf icatlarına bir yenisini daha eklemiş oldu. 

Merak edenler için; Westworld'ün ikinci sezonu 22 Nisan'da yayınlanacak. 

YORUMLAR