İçerisinde 2 Astronot Bulunan Uzay Aracı Başarılı Şekilde Fırlatıldı

İçerisinde 2 Astronot Bulunan Uzay Aracı Başarılı Şekilde Fırlatıldı

İçerisinde iki astronotun görev aldığı bir uzay aracı geçtiğimiz gün Çin'de yer alan Gobi Çölü'nden başarıyla fırlatıldı. Astronotlar en uzun uzay görevini üstlenecekler.

Uzaya yaptığı yatırımlarla ABD ve Avrupa ile yarışan Çin, geçtiğimiz gün uzaya yeni bir roket daha fırlattı. İçerisinde 2 astronotun yer aldığı uzay aracı, Çin'in yörüngede yer alan laboratuvarına kenetlenecek. Görev alacak olan Xinhua Jieng Haipeng ve Chen Dong isimli astronotlar uzaydaki en uzun görev süresini de gerçekleştirecekler. Ciuqüen Uydu Fırlatma Merkezi'nden fırlatılan uzay aracı 2 günlük yolcuğun ardından yörüngedeki laboratuvara ulaşacak.

Long March-2F taşıyıcı roketine bağlanan uzay aracı, yerel saat ile 07:30'da başarılı bir şekilde uzaya gönderildi. Kısa bir süre sonra yörüngeye oturan Shenzou-11 adlı uzay aracı, iki gün sonra Tiangong-2 isimli uzay laboratuvarına kenetlenecek ve astronotlar buradaki çalışmalarına başlayacaklar. 30 gün boyunca uzayda kalacak olan Xinhua Jieng Haipeng ve Chen Dong adlı astronotlar aynı zamanda en uzun uzay görevini de üstlenmiş olacaklar. Her yıl milyonlarca dolar parayı uzaya harcayan Çin, 2022 yılına kadar insanlı bir uzay istasyonu kurmayı amaçlıyor.

Dünya'nın Isınma Sürecini Bir Kuyruklu Yıldız Çarpması Tetiklemiş Olabilir

İlk Uzay Ülkesi Asgardia Vatandaşlarını Bekliyor

Mars'a Gidecek Ekipte Kalıcı Beyin Hasarı Tehlikesi

YORUMLAR