İddia: Google Twitter'ı Satın Alacak

İddia: Google Twitter'ı Satın Alacak

Bugün önemli ekonomi yayınlarında, Twitter'ın satışa çıktığına dair iddialar ortaya çıktı. Sosyal medya devini satın almak için sıraya giren alıcılar arasında en ciddisinin ise Google olduğu söyleniyor.

2006 yılında kurulan Twitter, kullanıcılarına 140 karakterle düşüncülerini anlatma imkanı vererek, büyük bir başarı yakalamış ve dünyanın en büyük sosyal medya mecraları arasında hızlıca yukarılara tırmanmıştı. Son yıllarda büyümesi bir hayli yavaşlayan Twitter, kitleyi canlandırmak için gün aşırı yeni özellikler tanıtsa da eski büyüme rakamlarını bir türlü yakalayamıyordu. Bugün CNBC tarafından yapılan bir haber ile mecranın satışa çok yakın olduğu iddia edildi.

Habere göre; Twitter'ı almak için mücadele eden şirketlerin arasında en ciddi olanlarının Google ve Salesforce olduğu söylendi. Fakat haberde ismi açıklanmayan daha başka "büyük teknoloji şirketleri"nin de işin içinde olduğu ve Twitter'ı satın almak için girişimlerde bulunduğunun da altı çizildi. 

Google, Facebook'un hızlı yükselişi karşısında Twitter'ı daha önce de satın almak istemiş; ancak kurucuları satışa pek yanaşmamıştı. Eğer ortaya çıkan iddialar doğruysa, Google bu sefer Twitter'ı satın almaya çok yakın. Satın almanın gerçekleşmesi durumunda ise Google+ yerine Twitter'ın geçeceği de konuşuluyor. Konuya dair eski haberleri ise hemen aşağıdan görebilirsiniz.

Yoksa Google Twitter'ı Bu Sefer Gerçekten mi Satın Alıyor?

Google Twitter'ı Satın Alıyor İddiası Güçleniyor

YORUMLAR