IGN Entertainment Satıldı

IGN Entertainment Satıldı

Dünyanın en büyük eğlence platformları arasında yer alan, bilhassa video oyun içerikleri ile tanınan IGN Entertainment resmen satıldı. 2005 yılından beri News Corporation’a ait bir şirket olan IGN’in yeni sahibi j2 Global oldu. J2’nun IGN Entertainment’ı satın alması IGN.com’dan yapılan bir açıklama ile ziyaretçilerine duyuruldu.

IGN Entertainment’ın bünyesinde sadece IGN.com yer almıyor, bunun yanı sıra yetişkin erkeklere özel olarak içerik üreten ve daha önceleri ülkemizde de mynet.com aracılığı ile yayın yapan askmen.com’da j2 Global’e katıldı. Yine bir başka oyun inceleme platformu olan Gamespy.com ve yine oyunlara dair içerik üreten bir başka site olan 1up.com’da j2 Global’in bünyesine katılmış oldu.

Daha önce 2005 yılındaki değeri 650 milyon dolar olan IGN’in şimdi j2 Global’e ne kadara mâl olduğu bilinmiyor. IGN.com’un günlük 18-34 yaş aralığında 53 milyon tekil ziyaretçisi ve 600’e yakın reklam verini bulunuyor. Bununla birlikte diğer markalarında oldukça güçlü olduklarını belirtelim. Bakalım bu satın alma ile IGN’de ne gibi değişiklikler olacak.

Resident Evil 6 Bekleneni Veremedi

YORUMLAR