IKEA Kendi Tasarladığı Bluetooth Hoparlörlerini Satışa Çıkardı

IKEA Bluetooth Hoparlörlerini Satışa Çıkarmaya Hazırlanıyor

Şık ve minimalist mobilyalarıyla tanınan İsveç kökenli IKEA şirketi, kablosuz şarj standları ve akıllı ampullerden sonra bu kez de kendi tasarladığı bluetooth hoparlör serisini satışa çıkardı.

1943 yılında İsveç'te kurulan ve yaklaşık 50 ülkede faaliyet gösteren IKEA, tasarladığı mobilyalar kadar aktüel ürünleriyle de dikkat çekiyor. 

Son dönemde ürün yelpazesini genişleten IKEA, kendi tasarladığı bluetooth hoparlör serisini tanıttı. "ENEBY" adı verilen ve oldukça minimalist bir tasarıma sahip olan hoparlörler, iki farklı boyut seçeneğine sahip olacak. Küçük versiyonun fiyatı 49 dolar olarak açıklanırken, daha büyük boyuttaki model ise 89 dolarlık fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

IKEA bluetooth hoparlör

Soft bir görünüm vermek amacıyla ön yüzeyi kumaşla kaplanan ENEBY, siyah ve gri renk seçenekleriyle gelecek. Daha küçük boyuttaki model, hoparlörü kablosuz olarak kullanmanızı sağlayan 20 dolarlık bir pil paketi ile satışa sunuldu.

Öte yandan hoparlörlerin ses kalitesi hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz; ancak beklentiyi fazla yükseltmemekte fayda var. Zaten IKEA'nın da en azından şimdilik böyle bir kaygısı bulunmuyor. Fakat geçtiğimiz sene kablosuz müzik sistemleri üreticisi Sonos ile işbirliği kurduğunu açıklayan şirketin, gelecek yıllarda daha kaliteli bluetooth hoparlörler üretmesi içten bile değil.