İki Ekranlı Nubia X Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

JerryRigEverything Nubia X

Geçtiğimiz ay bir başka Çinli telefon üretici, çentiksiz telefon denemelerine Nubia X ile yeni bir soluk getirmişti. Ön tarafta kamera kullanmayan telefon üreticisi, telefonun arkasına bir LCD ekran yerleştirerek, selfie fotoğrafların telefonun arkasından çekilmesini sağlamıştı. Bugün JerryRigEverything, Nubia X dayanılılık testi ile izleyicilerinin karşısına çıktı ve telefon testlerden başarıyla geçmeyi başardı.

Yeni çıkan telefonlara uyguladığı eziyetlerle tanınan ünlü Youtuber JerryRigEverything, kendine has bir dayanıklılık testi belirlemiş ve bunu her telefona uygulayarak ön plana çıkmıştı. Telefonların önce ekranlarını çizen, sonrasında kasalarını kazıyan ve en sonunda çakmakla yakan JerryRigEverything’in son konuğu Nubia X oldu.

Nubia X tanıtımının hemen ardından birçok akıllı telefon uzmanı, yeni modelin arkasındaki ekranın çok dayanıklı olmayacağını, belirli bir yerden sonra kullanılamaz hale gelip, işlevsiz kalacağını belirtmişlerdi. JerryRigEverything tarafından yapılan testlerle telefonun arkasında yer alan ekranın gereğinden fazla dayanıklı olduğu görülürken, Nubia X’e dair güven de artmış oldu.

Telefonun tek kötü tarafıysa Pixel 3, iPhone XS ya da amiral gemisi her yeni telefonda olduğu gibi Gorilla Glass 5 kullanmamasıydı. Bir önceki nesil olan Gorilla Glass 3 tercih eden Nubia, buna rağmen diğer telefonlara yaklaşık dayanıklılık göstererek, önemli bir başarı elde etmiş oldu. Telefona yapılan işkenceleriyse hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.