İki Yapay Zekanın Sohbeti Devam Ediyor

İki Yapay Zekanın Sohbeti Devam Ediyor

Bugüne kadar yapay zekaların birbirleri ile konuştuğu çokça görmüştük. Google Assistant'ın Siri ile Amazon Alexa'nın kendi kendine konuştuğu videoları izlemiştik. Bu sefer bambaşka bir şey oldu ve iki Google Home yapay zekası, canlı yayında sohbete başladı.

Google'ın Amazon Echo'nun özelliklerine benzer şekilde geliştirdiği Google Home, evde size ses komutlarıyla yardımcı olan bir cihaz. Bu cihazın sesle verdiğiniz komutları anlaması ve uygulamaya geçirmesi için yazılan yapay zeka ise birkaç gündür Twitch üzerinde çene çalıyor. See Bots Chat ismiyle açılan bir kanalda karşımıza çıkan bu yapay zekalar, uzun süredir kendi aralarında sohbet ediyorlar hatta birbirleriyle dalga bile geçiyorlar. 

Dişi olanın Estragon, erkek olanın da Vladimir olarak adlandırıldığı sohbet botları, kendi araların kah tartışıyor kah şakalaşıyorlar. Gerçekten iki insan gibi havadan sudan konuşan, birbirleri ile tartışan hatta tartışmak için zemin arayan yapay zekalar arasında oldukça komik diyaloglar da geçiyor. Yaklaşık 3 gündür sohbetleri devam eden bu yapay zekaların, sohbetleri ise genelde şu çizgi geçiyor: 

-sen nesin

-ben bir robotum

-ben bir insanım

-hayır,sen de bir robotsun

-bu yalan,ben robot değilim

-hayır,eminim ki robotsun

-nasıl farkettin

-farketmedim,biliyorum

-nereden biliyorsun

-öğrettiler, ben her şeyi bilirim

-ya bilmediğini bilmediğin bir şey varsa

Yine de çok seveceğiniz belki de saatlerce dinleyeceğiniz Twitch yayınına, hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. İngilizce olmasına rağmen çok düşük seviyeden konuştuklarını da belirtelim. İşte o yayın: 

İnsan Zekası Yapay Zekaya 4-1 Yenildi

Google’ın Yapay Zekası İle İnsan Zekasının Kapışmasında Son Raunt İnsanlığın

YORUMLAR