İki Yıllık Evli Çiftin Arasına Sosyal Medya Girdi!

İki Yıllık Evli Çiftin Arasına Sosyal Medya Girdi!

Günlük hayatımızda müthiş bir ağırlığı olan sosyal medya, insani ilişkilerimizi geliştirdiği gibi kimi zaman da sonunu getirebiliyor. Bunun bir örneği İstanbul’da yaşandı. Detaylar haberimizde.

İstanbul’da iki yıllık evli bir çiftin arasına sosyal medya girdi! İkili, arasındaki sorunları çözmeyince soluğu mahkemede aldı.

Habertük 'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, İ.Y, eşinin sürekli eski kız arkadaşlarından bahsettiğini ve sosyal medyada çok fazla vakit geçirdiğini söyleyerek dava açtı. Davalı B.Y ise eşinin aşırı kıskanç olduğunu ve sahte sosyal medya hesabı açarak kendisine eski kız arkadaşıymış gibi mesaj gönderdiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

B.Y. söz konusu iddiaların asılsız olduğunu belirtiyor. Sorunun kaynağının ‘aşırı kıskançlık’ olduğunu iddia eden koca, “Aile birliğinin devamı için gerekli tüm sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Kusurlu taraf davayı açan eşimdir"  ifadelerini kullandı.

Her iki tarafın da iddialarını dinleyen mahkeme, davalı kocanın, sosyal medyada çok fazla zaman geçirmesi, eski sevgililerinden bahsetmesi ve eşine hakaret etmesinin ağır kusur olduğuna karar verdi. 

Mahkeme ayrıca, davacı kadının da aşırı kıskanç davranması ve sahte sosyal medya hesaplarıyla eşini kandırması sebebiyle az kusurlu olduğuna hükmetti. 

Mahkeme, tarafların boşanmasına karar verirken, kadına 500 TL nafaka verilmesine ve düğünde takılan ziynetlerin iadesine ve hükmetti.