İkinci Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri Başlıyor

İkinci Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri Başlıyor

Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri (YAZGİG), Ankara Üniversitesinde 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri robotik alanlar hakkında yapılan çalışmaları, uygulama alanlarını, bu teknolojinin bugününü ve tarihini ele alarak katılımcıların kafasındaki sorulara yanıtlamayı, bu konulardaki bilgilerinin artmasını amaçlayan bir organizasyon. Bu idealden yola çıkan YAZGİG 2016, bu konular hakkında çalışma yapan kişileri ve ekipleri bir araya getirerek bir bilgi paylaşım ortamı oluşturuyor.

YAZGİG nedir, neler yapar?

Görüntü İşleme teknolojisi özellikle savunma sanayinde çok önemli. İnsansız hava araçlarında bu teknoloji ağırlıklı olarak kullanılıyor. Bunu yanı sıra insan sayma, plaka tanıma, insan tanıma, insanın yüzünden cinsiyet ve yaş aralığı tahmini gibi projelerde de kullanılıyor. YAZGİG bu noktada Türkiye’de görüntü İşleme teknolojisi ile ilgili ilk organizasyon olma özelliğini taşıyor. Organizasyon bu teknolojinin nereye kadar gidebileceğini ve geleceğinin ne kadar parlak olabileceğini irdeliyor.

YAZGİG ‘16 hakkında kısa kısa

7-8 Mayısta yapılacak olan organzasyonda; hareketli kameralarda hareketli nesnelerin tespiti, öğrenen makinalar, sezgisel/metasezgisel/üstsezgisel eniyileme teknikleri, 3D şekil Deformasyonu ve 3D izometrik şekil eşleme, zeki sistem kimliklendirme gibi birçok ilginç konu konuşulacak. 

Daha fazla bilgi ve katılım detayları, konuşmacılar ve başvuru için aşağıdaki adresleri takip edebilirsiniz:

YORUMLAR